Vaikų dantų gydymas

Simetria Dentica – visai šeimai draugiška vieta. Todėl maloniai kviečiame apsilankyti ne tik suaugusiuosius, bet ir mažuosius pacientus. Mes pasirūpinsime bet kurio mažylio dantukais ne tik profesionaliai bei greitai, bet ir nesukeldami jokio streso.

Pelnyti vaikų pasitikėjimą gali būti iššūkis net ir geriausiems specialistams, tačiau mūsų klinikoje dirbantys gydytojai atras kalbą net ir su pačiu įnoringiausiu mažuoju pacientu. Mes greitai ir neskausmingai pagydysime Jūsų vaiko dantukus ir įrodysime, kad odontologo kabinetas – visai nebaisi vieta.

Mažiesiems pacientams teikiame šias paslaugas:

 • Pieninių ir nuolatinių dantų ėduonies gydymas ir plombavimas;
 • Dantų šaknų kanalų gydymas;
 • Pieninių ir nuolatinių dantų šalinimas;
 • Chirurginis gydymas;
 • Netaisyklingo sąkandžio profilaktika „treineriais“, kurie tiesina dantis ir gerina raumenų funkciją;
 • Ortodontinis gydymas
 • Jeigu vaiko baimė – neįveikiama, dantų gydymas pasitelkiant sedaciją

Pirmasis vizitas

Dveji metai – tai amžius, kai vaikas jau pasiruošęs pirmą kartą apsilankyti pas gydytoją odontologą.

Manote, kad ankstoka? Tikrai ne. Pasitikėkite Simetria Dentica specialistais. Pirmojo vizito metu yra naudojama plačiai visame pasaulyje paplitusi pažintinė terapija, vykdoma principu „sakau-rodau-darau“. Ši technika padeda vaikui nugalėti odontologo baimę ir leidžia sukurti draugišką, pasitikėjimu grįstą mažylio ir gydytojo ryšį. Vaikas supažins su odontologijos kabineto aplinka, gydymui skirtais instrumentais ir kita smalsumą žadinančia gydytojo amunicija. Šis vizitas bus kupinas edukacijos elementų, todėl tikrai paliks vaikui tik teigiamus įspūdžius.

Vizito metu laukia:

 • Susipažinimas su kabineto aplinka ir personalu – Simetria Dentica dantukų fėjomis;
 • Dantukų būklės įvertinimas;
 • Patarimai tėveliams, kaip nuo mažens formuoti taisyklingus mažųjų pacientų dantų priežiūros įpročius;
 • Mitybos įpročių aptarimas;
 • Galiausiai, vaiką už drąsą apdovanosime mažomis dovanėlėmis, kurios padės užmegzti ryšį, tad pažadame, kad mažylis su nekantrumu lauks kito vizito.

Po pirmojo apsilankymo, paprastai patariame pasitikrinti profilaktiškai kas pusmetį.

Svarbiausia – profilaktika

Tėveliams labai svarbu žinoti, jog niekuomet nereikia laukti, kol vaikui ims skaudėti dantį. nes tokiu atveju vizitas pas odontologą gali būti siejamas su neigiama patirtimi.

Išvenkite dantukų skausmo – susidraugaukite su profilaktinėmis priemonėmis:

 • Profesionali burnos higiena yra labai svarbi nešiojant nenuimamus ortodontinius aparatus, kuomet sudėtinga pasirūpinti tinkama dantų priežiūra. Profesionali burnos higienos procedūra apsaugos Jūsų vaiką nuo ėduonies ir kitų dantų ir dantenų ligų.
 • Tiems, kas nešioja nenuimamus ortodontinius aparatus (breketus), nepakeičiama ir itin inovatyvi kasdienės priežiūros priemonė – irigatorius „Waterpik“.

Kaip naudotis WaterPik

Naudojantis šiuo aparatu kasdien, užkertamas kelias ėduonies vystymuisi. Puikiai pašalinamos bakterijos net ir sunkiai pasiekiamose vietose. Naudotis – paprasta, saugu ir patogu.

Dengimas silantais– tai procedūra, kurios metu ant dantų vagelių užliejamas specialus plastiškas skystis. Padengtose vagelėse neužsilieka maisto likučių, tad sumažėja ėduonies tikimybė. Mokslininkai nustatė, kad silantais padengtų dantų išlieka nepažeisti ėduonies.

Fluoridų aplikacijos –naujos kartos profilaktinė priemonė. Fluoras įsijungia į dantų emalio sudėtį ir padaro jį atsparesnį bakterijų išskiriamoms rūgštims. Tereikia vieną minutę palaikyti fluoro želę, ir vaikų dantys nuo ėduonies bus apsaugoti 3 – 4 mėnesius.

O jeigu skauda dantuką?

Skubėkite pas gydytoją odontologą, net jeigu dantukas – pieninis! Greičiausiai ne kartą teko girdėti sakant, jog pieniniais dantimis atidžiai ir kruopščiai rūpintis neverta, nes jie vis tiek iškris? Netiesa! Burnos ertmės sveikata privaloma rūpintis nuo pat pirmojo dantuko išdygimo, nes negydant pieninių dantų:

 • Išsivysto infekcija, kuriai išplitus yra pažeidžiamos nuolatinių dantų užuomazgos;
 • Per anksti netekus pieninių dantų, padidėja tikimybė išsivystyti netaisyklingam dantų sąkandžiui, tad vėliau prireikia ortodontinio gydymo.

Pieniniai dantukai gali būti plombuojami ne tik baltomis, bet ir spalvotomis plombomis! Vaikas pats galės išsirinkti mėgstamas spalvas.

Mūsų klinikos specialistai žino, kaip kiekvienam mažyliui suformuoti tinkamus dantukų priežiūros įpročius. Mes paversime vizitą pas gydytoją odontologą ne tik nebaisia, bet ir visai smagia procedūra. Tegul vaikai auga sveiki, laimingi ir visada šypsosi Jums ir pasauliui gražiomis ir sveikomis šypsenomis!