Burnos chirurgija

Burnos chirurgija – itin plati odontologijos sritis. Chirurginės procedūros iš jas atliekančio specialisto pareikalauja aukštos kvalifikacijos, nuolatinio žinių tobulinimo ir tarpdisciplininių kompetencijų. Jūs galite būti ramūs, nes Simetria Dentica gydytojų rankose kiekviena chirurginė procedūra yra atliekama saugiai, profesionaliai ir pasitelkiant visame pasaulyje taikomas praktikas. 

Skirtingos problemos – skirtingi sprendimo būdai. Mūsų klinika siūlo itin platų chirurginių paslaugų spektrą:

 • Sudėtingas ar operacinis protinių ar kitų dantų šalinimas;
 • Retinuotų dantų ar dantų užuomazgų operacinis šalinimas;
 • Iltinių dantų atidengimas (neretai taikomas prieš ortodontinį gydymą);
 • Gydymas naudojant  ortodontinius Bollard implantus;
 • Liežuvio ir lūpos pasaitėlio plastika;
 • Žandikaulių cistų šalinimas;
 • Gerybinių burnos audinių darinių šalinimas;
 • Danties šaknies viršūnės rezekcijos;
 • Įvairių dantų ir žandikaulių uždegiminių ligų chirurginis gydymas;
 • Žandikaulių kaulinių išaugų šalinimas;
 • Danties vainiko išilginimo operacijos ir t.t.

Dantų implantavimas

Implantologija – tai prarastų dantų atkūrimas pasitelkiant implantus. Mūsų klinikoje dantų atkūrimui naudojami patikimų ir visame pasaulyje pripažintų gamintojų sukurti šveicariški bei vokiški dantų implantai. Dantų implantacijos metu išsaugomi šalia esantys dantys, kurie paprastai yra pažeidžiami naudojant senąsias dantų atkūrimo technikas – protezavimo tiltus. Nepriklausomai nuo to, kiek netekote dantų – vieno, kelių, daugumos o galbūt net ir visų, Jums galima pritaikyti tam tikrą gydymo metodiką. Tuomet Jūs vėl galėsite džiaugtis savo šypsena.

Dantis atkūrus implantais:

 • Žandikaulio kaulas apsaugomas nuo tirpimo;
 • Maksimaliai atkuriama kramtymo funkcija;
 • Sugrąžinama natūraliai ir patraukliai atrodanti šypsena.

Dantų implantacijos sėkmė priklauso nuo šių veiksnių:

 • Paciento sveikatos būklės ir gyvenimo būdo (didelės rizikos grupėje yra žalingų įpročių turintys ir diabetikai);
 • Žandikaulio kaulo ir dantenų storio;
 • Asmeninės burnos higienos įpročių;
 • Taikomo gydymo metodo ir pasirinkto implanto.

Esant palankiai klinikinei situacijai, dantų implantai gali būti sriegiami iš karto po danties pašalinimo – tai Jums padės sutaupyti laiko. Tuomet ant implanto iš karto pritvirtinamas laikinas danties vainikėlis, kuris po kurio laiko pakeičiamas tvirtu, ilgaamžišku ir natūraliai atrodančiu dantimi.

Svarstote, kokia yra gydymo dantų implantais eiga? Pirmiausiai aptariamas Jūsų asmeninis gydymo planas ir nustatoma, ar Jums reikalinga implantacija. Mūsų klinikos specialistai atidžiai peržiūrės Jūsų gydymo istoriją, padarys rentgeno nuotrauką arba kompiuterinę tomografiją bei atliks išsamų burnos tyrimą. Jeigu bus nutarta, kad Jums reikalinga implantacija, toliau viskas vyks tokia tvarka:

1. Chirurginis implanto įsriegimas į kaulą. Tai atliekama naudojant vietinį nuskausminimą, tad visiškai nejausite jokio skausmo. Po operacijos praėjus 7-10 dienų, bus nuimami siūlai ir prasidės gijimo procesas, kuris paprastai užtrunka keturis mėnesius. Šio periodo metu implantas tvirtai suauga su kaulu.

2. Kitas etapas – protezavimas. Gydytojas nuims nuo implantų atspaudą, pagal kurį bus gaminami protezai. Atlikus protezavimą, dantys atrodys natūraliai, bus stiprūs ir ilgaamžiški. Jūs ir vėl šypsositės bei galėsite mėgautis bet kokiu maistu. Plačiau apie dantų protezavimą ant implantų galite paskaityti skyrelyje “Protezavimas”.

Dantų šalinimas

Kadangi  Simetria Dentica klinika specializuojasi ortodontijos srityje – dažniausiai atliekama burnos chirurgijos procedūra mūsų klinikoje yra dantų šalinimas,ortodontinio gydymo tikslais ,siekiant susikurti vietos tiesinant dantis.

1.Esant dideliems susigrūdimams,ar siekiant sąkandžio korekcijos, dažniausiai gali reikti šalinti viršutinio ar apatinio žandikaulio pirmuosius kaplius,retais atvejai yra šalinami pirmi moliarai ar apatiniai priekiniai kandžiai.

2.Visiškai retinuoti ar dalinai retinuoti(nepilnai išdygę)protiniai dantys ,taip pat gali būti šalinami del vietos sukūrimo dantų lanke ar rizikos sukelti šalia esantiems dantims įvairius šaknų tirpimus,kariesus,perio kišenes,taip pat šie dantys dažnai išdygsta jau pažeisti karieso patys,ypač endodontinis gydymas jiems apsunkintas,tad geriausias sprendimas tiek finansiškai,tik fizižkai būtų -šalinti.Greitai ir neskausmingai pašaliname protinius, paprastus nuolatinius ar retinuotus dantis. 

Retinuoti dantys – tai susiformavę, tačiau dėl įvairių priežasčių neišdygę dantys. Dažniausiai retinuoti būna  protiniai dantys.Taip pat apatiniame žandikaulyje dažnai neišdygsta kapliai,viršutiniame -iltys.Pasitaiko atvejų,kad neišdygsta ir kai kurie priekines dantų grupes dantys.Retencija gali būti simetrine ir nesimetrine.Retinuotų dantų padetis gali būti įvairi:vertikali,įstriža,skersa.Jų padetis nustatoma atliekant panoraminę rentgeno nuotrauką.

 Po dantenomis likę neišdygę dantys gali sukelti skausmą, infekciją, greta esančių dantų suspaudimą ar sužalojimą. Nepilnai išdygusių ar visai neišdygusių protinių dantų šalinimas reikalauja daug specifinių burnos chirurgijos žinių, todėl šias procedūras mūsų klinikoje atlieka patyręs burnos chirurgas.

Mūsų stiprybė – profesionalumas, žinios ir neginčijamos kompetencijos. Mes pasirūpinsime kiekvienu pacientu. Užtikrinsime įvairiapusišką komfortą ir po bet kurios chirurginės procedūros paaiškinsime, kaip elgtis, kad gijimo laikotarpiu jaustumėtės kiek įmanoma geriau.

Daugiau informacijos ir konsultacijos apie dantų šalinimą suteiks mūsų odontologijos klinikoje Vilniuje dirbantys profesionalai.