Tobulų formų, gražūs, balti dantys – daugelio žmonių siekiamybė, mat iš prigimties idealiais dantimis, deja, tačiau pasigirti gali retas. Neretai šypseną suvaržo nepatinkanti esamų dantų forma ar pakankamai dideli tarpai tarp dantų, o ėduonies pažeisti, pageltę, nuskilę ar ženkliai nudilę dantys iš esmės neramina, erzina ir tampa didžiule nepasitikėjimo savimi priežastimi.

Laimė, gyvename laikotarpyje, kuomet dažnu atveju, iki tobulos šypsenos trūkstant ne tiek ir daug, su profesionalų pagalba galime šią turėti vos per keletą valandų ar dienų. Išeitis – estetinis plombavimas. Vilnius, „Simetria Dentica“ klinika, šiam neabejotinai tinkama vieta – čia visuomet maloniai Jūsų laukiame ir, pasitelkę profesionalių klinikos gydytojų rankas, pažangią įrangą bei ilgaamžes medžiagas, esame pasirengę atskleisti Jūsų šypsenos grožį.

Sutikite – šiandien šis svarbus daugeliui. Tiesa, nenuostabu! Tik pagalvokim – graži šypsena – bene gražiausias žmogaus aksesuaras. Ši įgalina, verčia maksimaliai pasitikėti savimi, nevaržomai šypsotis ir kalbėti. Dėl šių priežasčių ši juvelyrinio kruopštumo reikalaujanti dantų restauracijos procedūra aktuali visiems, norintiems atrodyti gražiau ir reprezentatyviau.  Svajojate apie šią ir Jūs?

 

Viskas, ką reikia žinoti

 

Estetinis plombavimas – tai dantų restauravimas kompozicinėmis plombomis, padedantis kruopščiai atkurti prarastą dantų anatomiją. Procedūros metu dantys kruopščiai plombuojami sluoksnis po sluoksnio, kol galiausiai yra atkuriami danties audiniai ir dantys įgauną reikiamą formą, pageidaujamą spalvą, pasiekiamas reikiamas dantų skaidrumas ir blizgesys. Esminis tikslas – užtikrinti, jog dantys ne tik gražiai atrodytų, tačiau ir tinkamai fukcionuotų, taigi galutinis procedūros rezultatas – itin natūraliai, tvarkingai atrodantys ir puikiai funkcionuojantys dantys.

Neabejokite – jei Jūsų dantų defektai nedideli, estetinis plombavimas Vilniuje įsikūrusioje odontologijos klinikoje „Simetria Dentica“  – idealus sprendimas!

Kam rekomenduojame procedūrą?

 

Estetinė dantų restauracijos procedūra rekomenduojama žmonėms:

 • kurių dantys pažeisti ėduonies;
 • norintiems atstatyti dėl traumos nuskilusius dantis;
 • turintiems nusidėvėjusius, nudilusius, nutrupėjusius dantis;
 • norintiems nekokybiškas ar nusidėvėjusias, per daug pastebimas plombas pakeisti naujomis, nepastebimomis restauracijomis;
 • norintiems patobulinti dantų formą, spalvą, pakoreguoti dantų dydį;
 • norintiems „užverti“ tarp dantų esančius tarpus;
 • norintiems pakoreguoti nežymiai susigrūdusius ar pakrypusius dantis (kuomet tausojant danties audinius įmanoma grąžinti dantis į danties lanką).

 

Estetinis plombavimas – procedūra ne tik priekiniams dantims

 

Dažnai pastebime, jog svajodami apie gražią šypseną daugelis vis dar labiausiai susikoncentravę būtent į priekinių dantų išvaizdą, mat šie – labiausiai pastebimi, tačiau graži šypsena – tai ne tik tvarkingi, balti bei spindintys priekiniai dantys. Raginame aplinkinius rūpintis ir mažiau matomais tolimesniais dantimis – šie taip pat turi būti tvarkingi bei atlikti reikiamą funkciją.

Klinikoje „Simetria Dentica“ (Nemenčinės pl. 4E-105, Vilnius) atliekamas tiek priekinių, tiek ir krūminių/prieškrūminių dantų estetinis plombavimas, todėl galite būti tikri, jog čia nuo iki pasirūpinsime Jūsų šypsena. Vadovaujamės požiūriu, jog graži šypsena – tai visapusiškai sveika šypsena, todėl pacientui atvykus į mūsų kliniką mes atidžiai įvertiname, ar visi paciento dantys funkcionuoja tinkamai, ar nėra dantų dilimo – problemos, su kuria šiandien susiduria daugelis. Į šią problemą siūlome žiūrėti ypač atsakingai. Kodėl? Nes nudilus danties emaliui atsiveria po juo esantis dentinas. Šis – už emalį gerokai minkštesnis danties audinys, kuris nėra pritaikytas atlaikyti kramtymo jėgas, su kuriomis mūsų dantys susiduria kasdien, todėl nesprendžiant nudilusių dantų problemos dantų dilimas gerokai paspartėja. Dylant dantims atsiranda dantų jautrumas, dantys gali patamsėti, skilinėti, gali atsirasti apatinio žandikaulio sąnario traškesys, didelis skausmas, gali būti juntama veido raumenų įtampa.

Svarbu paminėti, jog estetiškai plombuojant krūminius dantis atkuriama natūrali danties forma (tiksliai atkuriant danties kauburėlius bei vageles), leidžianti užtikrinti maksimalų kramtymo efektyvumą, sąkandžio aukščio išlaikymą bei išvengti savaiminio dantų dilimo ar dantų migracijos. Kitaip tariant, rūpinimasis ne tik priekiniais, tačiau visais iki vieno dantimis, jų taisyklingos funkcijos užtikrinimu leidžia išvengti rimtų problemų ateityje. Atminkite – kuo greičiau identifikavus problemą ir kuo greičiau šią išsprendus išvengiame rizikos išsivystyti didesnėms problemoms, kurios ne tik išties pavojingos sveikatai, tačiau ir visiškai nepalankios finansiškai. Taigi, domina estetinis plombavimas Vilniuje? Tokiu atveju nedelskite. Konsultacijos metu įvertinsime Jūsų situaciją, o nustatę, jog Jūsų atveju Jums tinkamesnis kitas dantų restauravimo būdas, pateiksime detalius argumentus bei atsakysime į visus Jums aktualius klausimus.

 

Estetinio plombavimo privalumai:

 

 • Grožis ir sveikata viename. Funkcinis-estetinis dantų plombavimas leidžia kurti ne tik vizualų dantų grožį, tačiau ir atkurti taisyklingą dantų funkciją.
 • Maksimalus dantų tausojimas. Estetinė dantų restauracija – minimaliai invazinė procedūra, kurios metu danties paviršius tik minimaliai sušiurkštinamas tam, kad būtų pagerinta adhezija, kitaip tariant – plombinės medžiagos prilipimas prie danties paviršiaus, taigi estetinio plombavimo procedūros metu išsaugomi sveiki danties audiniai.
 • Iš karto matomas rezultatas. Vieno apsilankymo metu estetinis plombavimas Vilniuje įsikūrusioje „Simetria Dentica“ klinikoje galimas net 6-iems dantims, taigi žymų ir džiuginantį pokytį pamatysite jau po pirmojo vizito. Būtent dėl to procedūra patogi tiems, kurie atvyksta šiai iš mažesnių Lietuvos miestų arba iš užsienio.
 • Ilgalaikis efektas. Galutinis estetiškai plombuotų dantų rezultatas, priklausomai nuo dantų priežiūros bei žmogaus įpročių, gali džiuginti net 7-10 metų, o kartais ir ilgiau. Žinoma, rezultatui neigiamą įtaką gali daryti netinkami dantų higienos įpročiai, dažnas rūkymas, juodos kavos vartojimas.
 • Atsiradus defektui galimos korekcijos. Jeigu netinkama dantų higiena ar žalingi įpročiai visgi padarė estetinio plombavimo rezultatui įtaką, net ir praėjus keletui metų po estetinio plombavimo procedūros nebūtina iš naujo perdaryti viso plombavimo – mažus spalvos ar formos defektus galima pakoreguoti atliekant nežymias korekcijas. Žinoma, siekiant užtikrinti kuo ilgesnį minėtos procedūros rezultatą būtina vadovautis mūsų rekomendacijomis, kurias rasite žemiau.
 • Ilgaamžės medžiagos. Procedūros metu mūsų klinikoje naudojamos aukščiausios kokybės kompozicinės plombos, kurios yra itin patvarios, saugios bei artimos natūraliems dantų audiniams. Kokybiškų medžiagų naudojimas leidžia užtikrinti, jog estetiškai plombuoti dantys būtų tvirti, skaidrūs, blizgūs bei džiugintų natūraliu vaizdu, tuo tarpu plati spalvų paletė leidžia mums parinkti idealiai Jūsų likusius dantis atitinkančią plombos spalvą.
 • Jokio skausmo. Galime patikinti – procedūra nesukelia jokio diskomforto, mat prieš šią atliekamas nuskausminimas.
 • Nepakitusi burnos higiena. Estetiškai plombuoti dantys valomi įprastai. Mūsų rekomendacijas, leisiančias kuo ilgiau džiaugtis nepriekaištingu procedūros rezultatu, rasite žemiau.

 

Be galo svarbu suprasti, jog estetinis plombavimas – ne tik dantų grožį užtikrinanti procedūra. Ši reikalinga ir tam, kad kuo ilgiau išsaugotumėte savo dantis gyvybingus.


Procedūros eiga

 

Prieš procedūrą pacientai neretai kiek nerimauja – bijo, jog ši truks pakankamai ilgai, todėl bus juntamas diskomfortas. Iš tiesų turime Jus nuraminti, mat estetinis plombavimas Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Simetria Dentica“ – neskausminga, diskomforto nekelianti procedūra, kurios metu pacientai dažnai net užmiega.

Įdomu, kaip viskas vyksta? Pirminės konsultacijos metu kruopščiai įvertiname paciento dantų būklę, aptariame jo lūkesčius ir pagal tai sukuriame gydymo planą. Reikia paminėti, jog dar prieš atliekant pacientui numatytą procedūrą šiam atliekama profesionali burnos higiena (dažnu atveju ir dantų balinimas, jei pacientas pageidauja, kad galutiniame rezultate visi dantys būtų šviesesnio tono), taip pat su pacientu aptariame pageidaujamą dantų spalvą, formą, dantų dydį.

Estetinio plombavimo dieną, prieš pradedant procedūrą, pacientui yra atliekama vietinė nejautra, todėl procedūros metu pacientas nejaučia jokio diskomforto. Procedūros eigoje pašalinami pažeisti dantų audiniai, senos ir nekokybiškos plombos, tuomet kruopščiai išvalytos ir estetiniam plombavimui paruoštos erdvės sluoksnis po sluoksnio pildomos kokybiškomis bei ilgaamžėmis kompozicinėmis plombomis tol, kol atkuriama danties anatomija. Galiausiai plombuojamas danties paviršius yra poliruojamas – šis žingsnis užtikrina danties lygumą.

 

Estetinio plombavimo pavyzdžiai

 

(„Simetria Dentica“ klinikos gydytojų atliktų darbų pavyzdžiai):

 

Estetiškai plombuotų dantų priežiūra

 

Siekiant užtikrinti kuo ilgesnį estetinio plombavimo rezultatą rekomenduojama:

 • Užtikrinti kruopščią dantų higieną (stenkitės nenaudoti labai kieto šepetėlio, verčiau valykite dantis minkštu šepetėliu, nenaudokite abrazyvinių medžiagų savo sudėtyje turinčios balinamosios dantų pastos (ši gali atliktas restauracijas subraižyti, greičiau panaikinti estetiškai plombuotų dantų blizgesį), nepamirškite naudoti tarpdančių siūlo ar tarpdančių šepetėlio, taip pat kokybiškesniam dantų valymui rekomenduojame naudoti ir vieno danties dantų šepetėlį) bei vengti dantims žalingų įpročių.
 • Reguliariai lankytis pas odontologą dantų būklės patikrinimui. Rūpindamiesi dantimis ir stebėdami jų būklę išvengsite ne tik sveikatos problemų, bet ir nereikalingų finansinių išlaidų.
 • Kas pusę metų apsilankyti pas burnos higienistą profesionaliai burnos higienai.
 • Maždaug kas 6 mėn. apsilankyti klinikoje estetiškai plombuotų dantų poliravimui. Ši greita ir neskausminga procedūra padės atstatyti estetiškai plombuotų dantų blizgesį ir vėl mėgautis nepriekaištinga dantų išvaizda.


Estetinis plombavimas: kaina

 

Bendraudami su potencialiais mūsų klinikos Vilniuje pacientais stengiamės visuomet pabrėžti, jog kiekvieno paciento atvejis yra individualus, todėl siekiant suplanuoti gydymo išlaidas svarbu apsilankyti konsultacijoje. Šios metu mūsų kvalifikuoti gydytojai detaliai išanalizuos Jūsų atvejį ir įvertins, ar Jums galima atlikti procedūrą. Jei gydytojai nustatys, jog Jums būtų tinkamesnis kitas dantų restauracijos būdas, išsamiai papasakos apie jo privalumus ir trūkumus. Žinoma, drauge aptarsite ir gydymo eigą bei išlaidas.

Svarstote, kiek bent maždaug galėtų kainuoti estetinis plombavimas? Kaina Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Simetria Dentica“ pateikiama intervalu, mat ši priklauso nuo keleto veiksnių: esamo danties defekto bei jo dydžio ir nuo to, kiek tam tikrų medžiagų reikės sunaudoti atliekant procedūrą. Žinoma, planuojant atstatyti ne vieną dantį, o norint tobulinti visą šypseną, išlaidas lemia ir estetiškai plombuojamų dantų kiekis. Tiesa, verta paminėti, jog Jūsų patogumui mūsų klinikoje už procedūrą galima atsiskaityti tiek iš karto, tiek ir išsimokėtinai.

Taigi, keliauti gražios šypsenos link pradėkite nuo pirmojo vizito ir būkite tikri – individualiai aptarę Jūsų atvejį, atrasime Jums priimtiną sprendimą!

 

Estetinis plombavimas, kaina Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Simetria Dentica“

Kada procedūra nerekomenduojama?

 

Svarbu pabrėžti, jog dantų estetinio plombavimo procedūra negali būti atliekama pacientams, turintiems kreivus ar labai susigrūdusius dantis, taip pat norintiems koreguoti sąkandį. Tokiais atvejais rekomenduojame iš pradžių taikyti ortodontinį gydymą, o tinkamai ištiesinus dantis ir/ar sąkandį –  dantis estetiškai plombuoti ir tokiu būdu užtikrinti idealų rezultatą.

Taip pat labai svarbu paminėti, jog esant didesniems danties defektams, pavyzdžiui, prireikus atstatyti daugiau nei pusę krūminio danties, kur kas tikslingiau vietoj estetinio plombavimo rinktis dantų protezavimo procedūrą ir jos metu naudojamas tvirtesnes restauracijas – šios užtikrins ilgesnį tarnavimą, metams bėgant padės išsaugoti tinkamą sąkandžio aukštį ir išvengti rimtesnių problemų.

Bet kokiu atveju neabejokite – mūsų specialistai pasiūlys Jums reikalingiausią ir naudingiausią procedūrą, o prireikus detaliai paaiškins visus „už“ ir „prieš“.

 

Nusprendėte, jog estetinis plombavimas – yra būtent tai, ko Jums reikia? Kviečiame užsukti konsultacijai! Mūsų klinikos adresas: Nemenčinės pl. 4E-105, Vilnius.

Neabejojame, jog mūsų klinikos gydytojai sukurs Jums svajonių šypseną, kuri džiugins kasdien.

 

Domina daugiau įžvalgų? Sekite „Simetria Dentica“ Facebook puslapį – čia rasite ne tik vertingos informacijos, tačiau ir mūsų skelbiamus specialius pasiūlymus.