Papildomi ortodontiniai aparatai

Papildomi ortodontiniai aparatai

GREITO PLĖTIMO

 

Tai – nenuimamas viršutinio žandikaulio plėtimo aparatas, naudojamas, kai viršutinis žandikaulis yra gan siauras. Šis aparatas gali būti fiksuojamas tiek ant dantų, tiek ant miniimplantų ir yra skirtas plėsti viršutiniam žandikauliui, esant jo susiaurejimui ir dantų susigrūdimui.

 

Šis aparatas dažniausiai taikomas jaunesnio amžiaus pacientams augimo metu, tačiau kai kuriais atvjais gali būti taikomas ir suaugusiems.

 

 

Kaip veikia greito plėtimo aparatas?

 

Žandikaulis plečiamas specialiu rakteliu sukant aparate esantį sraigtelį. Žandikaulio plėtimui paprastai prireikia 2-3 savaičių. Iš pradžių plečiant atsiranda tarpas tarp centrinių kandžių, o nustojus plėsti dantys migruoja ir tarpas užsidaro per 1-1,5 mėnesio. Veliau aparatą reikia dėvėti nuo 6 iki 8 mėnesių, kol sugyja ir užsipildo gomurio siūlė.

 

Ką reikia žinoti apie RME aparato nešiojimą?

 • Pirmomis dienomis plečiant gali būti jaučiamas skausmas gomurio srityje, tačiau skausmą galima nesunkiai numalšinti įprastiniais vaistais nuo skausmo;
 • Iš pradžių gali būti sunku kalbėti, kramtyti ir ryti;
 • Po 1-1,5 savaitės pacientas prisitaiko prie aparato, o sukant sraigtelį spaudimas jaučiamas vos kelias sekundes;
 • Burnos ertmės higiena – įprasta;
 • Rekomenduojama naudoti vieno danties šepetėlį, kuris palengvina aplink aparatą besikaupiančių maisto likučių pašalinimą.

DISTALIZUOJANTYS APARATAI

 

FROG APARATAS

 

Pagrindinė ortodontinio Frog aparato funkcija – stumti dantis atgal. Tai padaryti leidžia speciali aparato metalinė konstrukcija, dedama iš gomurio pusės. Kartais kartu su šiuo aparatu prireikia ir miniimplantų, kurie tampa papildoma atrama. Aktyvuojant aparato sraigtą, dantys pamažu stumiami atgal, į reikiamą padėtį.

 

FROG aparato privalumai:

 • Leidžia padaryti vietos susigrūdusiems dantims;
 • Yra kur kas pranašesnis ir komfortabilesnis už išorinio tempimo aparatus, kurie yra pastebimi dėvint.

Liežuvio grotos

 

Ortodontinio gydymo metu koreguojama ne tik dantų padėtis ar netaisyklingas sąkandis. Kartais reikiama linkme nukreipti prireikia ir liežuvį. Tokiu atveju pasitelkiamas prie dantų fiksuojamas nenuimamas ortodontinis aparatas, skirtas liežuvio padėties bei funkcijos korekcijai.

 

 

 

Kaip veikia liežuvio grotos?

 

Pasitelkiant šį ortodontinį aparatą, liežuvis laikomas reikiamoje padėtyje, siekiant suformuoti taisyklingą liežuvio padėtį ir užtikrinti maksimalią funkciją. Mūsų klinikoje kartu su šiuo gydymo metodu gali būti taikoma ir miofunkcinė terapija – individuali  pratimų programa, leidžianti pašalinti šį žalingą įprotį.

 

Kaip jaučiamasi nešiojant šį aparatą?

Iš pradžių gali šiek tiek sutrikti garsų tarimas, tačiau po maždaug savaitės pacientas pripranta ir išmoksta kalbėti įprastai. Taip pat dėl mechaninio spaudimo gali padidėti liežuvio jautrumas, tačiau šis pojūtis taip pat laikinas.

 

Kaip prižiūrėti aparatą?

Svarbiausia – įprastų burnos ertmės higienos taisyklių paisymas. Rekomenduojamas vieno danties šepetėlis, leidžiantis kruopščiai ir kokybiškai išvalyti aparato metalinius elementus.

 

Kiek laiko reikia nešioti liežuvio grotas?

 

Paprastai šis ortodontinis aparatas nešiojamas nuo 6 iki 12 mėnesių – priklausomai nuo to, kaip greitai pacientas pripranta laikyti liežuvį reikiamoje padėtyje. Gydytojas ortodontas liežuvio grotas nuims tik pasiekus reikiamus liežuvio padėties bei funkcijos pokyčius.

 

Žingsnis po žingsnio, Simetria Dentica padės įveikti visas ortodontines problemas. Džiaukitės taisyklinga šypsena veidrodyje ir džiuginkite savo šypsniais aplinkinius!

Bollard implantai

Kartais norint pasiekti trokštamą rezultatą, nepakanka įprastinių ortodontinio gydymo metodų. Esant sudėtingam atvejui, pasitelkiami Bollard implantai. Tai – nepaprastai stabili atrama, kurios patikimumas biomechanikoje vertinamas daugiau nei 90 procentų.

 

Bollard implantas – tai neišimamas ortodontinis aparatas, tvirtinamas žandikaulio kaule ir leidžiantis išgauti reikiamus ortodontinius judesius. Dažnai šie implantai pasitelkiami gydant ortodontines anomalijas ankstyvame amžiuje.

 

Šie implantai leidžia:

 • Nukreipti dantų grupę reikiama kryptimi;
 • Paveikti žandikaulio padėtį augimo metu. 

 

Kartais Bollard implantai naudojami ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų ortodontiniame gydyme, norint perstumti dantų grupes.

Bollard implantai burnos ertmėje įtvirtinami chirurginiu būdu. Baimintis visai neverta, nes procedūra atliekama su vietine nejautra ir pacientui nesukelia didelio diskomforto. Tačiau būtina žinoti, kad Jūsų gali laukti šiek tiek sudėtingesnis gijimo laikotarpis:

 • Po procedūros galimas nedidelis skausmas ir patinimas, tačiau esant būtinybei, gydytojas paskirs Jums nuskausminamųjų;
 • Po pocedūros būtina laikytis burnos priežiūros taisyklių, kurios taikomos po bet kurios chirurgines intervencijos. Su šiomis taisyklėmis Jus supažindins procedūrą atlikęs gydytojas.

Simetria Dentica – tai vieta, kurioje sėkmingai sprendžiamos net ir pačios sudėtingiausios ortodontinės problemos. Tegul mūsų specialistų patirtis virsta Jūsų šypsenos harmonija!

Miniimplantai


Sprendžiant sudėtingas ortodontines problemas, kartais prireikia papildomų gydymo priemonių. Viena iš jų – miniimplantai. Tai – skeletinės atramos, naudojamos kaip papildomi ortodontiniai aparatai, leidžiantys atlikti tam tikrus dantų judesius, kurių vien breketais atlikti paprasčiausiai neįmanoma. Taip padidinamas gydymo efektyvumas ir sutrumpinama gydymo trukmė.

 

Miniimplanto įtvirtinimas – nesudėtinga chirurginė intervencija, kurią saugiai ir greitai atlieka gydytojas ortodontas ar chirurgas.

Galime užtikrinti, kad pacientui tai tikrai nesukelia jokių nemalonių pojūčių, o po procedūros pasirodęs nedidelis diskomfortas ar skausmas išnyksta po kelių dienų.

 

Miniimplantas iš paciento burnos pašalinamas gydymo pabaigoje, gydytojui ortodontui nusprendus, kad papildoma atrama reikiamiems dantų judesiams skatinti nebereikalinga.

 

Pasitikėkite Simetria Dentica – čia taikomi tik patys moderniausi ir patikimiausi ortodontinio gydymo metodai!