Breketai

 

Užpildykite klausimyną dėl ortodontinio gydymo breketais ir pasinaudokite galimybe – ortodonto konsultacija Jums kainuos tik 19eur (vietoje 30 eur).

Klausimynas

 

Dantų tiesinimas pasitelkiant breketus – visiems žinomas ir populiarus ortodontinio gydymo metodas. Breketai naudojami norint ištiesinti dantų lankus bei sąkandžio anomalijų gydymui ir yra tiesiausias kelias į harmoningą šypseną.

Breketų sistemą sudaro nedidelės, ant kiekvieno danties tvirtinamos „sagutės“ ir jas jungiantis lankas. Breketai prie dantų paviršiaus pritvirtinami specialia medžiaga ir yra nenuimami.

 

Dažniausiai dantys breketais tiesinami jau sudygus visiems nuolatiniams dantims, o tai įvyksta sulaukus 12 – 13 metų amžiaus. Kai kuriais atvejais gydymas breketais taikomas ir jaunesnio amžiaus vaikams, kurie vis dar turi pieninių dantų. Toks gydymas vadinamas tarpiniu ortodontiniu gydymu ir taikomas siekiant pakeisti netaisyklingai išdygusių nuolatinių dantų padėtį.

Kaip veikia breketai?

Prie dantų paviršiaus preciziškai tiksliai pritvirtinama breketus jungianti ortodontinė viela ir sužadinami reikiami dantų judesiai. Ortodontinio gydymo metu, dantų rikiuotė pasikeičia tik persitvarkius kauliniam audiniui. Taip žingsnis po žingsnio artėjama prie taisyklingos šypsenos.

Breketų rūšys

Šiuolaikinė ortodontija atveria plačias pasirinkimo galimybes – kiekvienas pacientas, pasitaręs su gydytoju ortodontu gali nuspręsti, kokią breketų rūšis jam pati tinkamiausia. Simetria Dentica klinikoje galima rinktis iš šių visame pasaulyje populiarių breketų rūšių:

Metaliniai breketai. Tai – standartinė, dažniausiai naudojama breketų rūšis. Metaliniai breketai gali skirtis savo dydžiu, forma, tam tikromis vidinėmis savybėmis, taip pat ir kaina. Prie dantų lanko jie yra tvirtinami metalinėmis ligatūromis, todėl kai kurie pacientai nepageidauja dantų tiesintis šiuo būdu, nes jiems tai atrodo ne itin estetiška. Tačiau metalinių breketų privalumas – prieinama kaina.

 

Keramikiniai breketai. Šie breketai – mažiau pastebimi, todėl yra pakankamai estetiški. Ši breketų rūšis itin populiari suaugusiųjų tarpe, nes keramikinių breketų spalva susilieja su natūralia paciento dantų spalva. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad šios rūšies breketų efektyvumas nei kiek nesiskiria nuo gydymo metaliniais breketais. Mūsų klinikoje naudojami “Clarity advanced” keramikiniai breketai, kurie pasižymi aukšta kokybe, išskirtiniu patogumu, nebraižo skruostų bei lūpų gleivinės ir bėgant laikui nekeičia spalvos.

 

Vidiniai breketai. Šiuos breketus, dar vadinamus liežuviniais breketais, drąsiai galima vadinti pačiais estetiškiausiais, nes jie yra tvirtinami ant vidinių dantų paviršių. Niekas nepastebės, kad Jūsų dantys yra tiesinami, nes ortodontinis aparatas bus visiškai nematomas aplinkiniams.Tačiau reikia turėti omenyje, kad šis tiesinimo būdas pasižymi aukštesne kaina ir tinka ne visiems ortodontiniams atvejams.

 

Beligatūriniai breketai. Šiuose breketuose yra įmontuotas specialus užraktas, leidžiantis sumažinti trintį breketų sistemoje. Dėl šios priežasties po breketų tvirtinimo ar aktyvavimo jaučiamas mažesnis skausmas ir sukuriama nuolatinė, bet itin maža jėga, leidžianti dantims greičiau judėti reikiama kryptimi.Nešiojant šios rūšies breketus, apsilankymai pas gydytoją ortodontą bus retesni ir trumpesni, o dantys tiesės greičiau ir patiriant mažiau diskomforto.

 

Kaip matome, dantų tiesinimo galimybių – išties daug, tad mūsų klinikos gydytojas ortodontas padės Jums nepasimesti šioje didelėje pasiūloje. Galime pažadėti, kad padėsime išsirinkti variantą, kuris bus optimaliausias kokybės ir kainos atžvilgiu.

Ką reikėtų žinoti apie gydymo trukmę?

Vidutinė ortodontinio gydymo trukmė nešiojant breketus – 1,5 – 2 metai. Tačiau būtina paminėti, kad trukmė tiesiogiai priklauso nuo individualaus paciento atvejo sudėtingumo ir parinktos gydymo metodikos. Taip pat svarbus ir paties paciento indėlis – bendradarbiavimas su gydytoju, atsakingas visų gydytojo rekomendacijų paisymas, kruopštus rūpinimasis burnos higiena bei žalingų įpročių atsisakymas. Ortodontinio gydymo metu, svarbiausia pasitikėti su gydytoju ir pasitelkti kantrybę bei atsakomybę. Patikėkite, rezultatas – tikrai to vertas!

Rekomendacijos nešiojantiems breketus 

Štai keletas dalykų, kuriuos derėtų žinoti tiems, kuriems netrukus bus uždėti breketai:

  • Pirmomis valandomis po breketų sudėjimo gali būti jaučiamas nedidelis diskomfortas, skausmas ar tempimo pojūtis. Tai – visiškai normalu ir gali trukti nuo kelių dienų iki savaitės. Palaipsniui skausmas mažėja ir išnyksta. Esant poreikiui, galima naudoti skausmą malšinančius vaistus.
  • Uždejus breketus negalima valgyti 3-4 val. Keletą dienų derėtų maitintis tik minkštu maistu, nes medžiaga, kuria tvirtinami breketai, pilnai sukietėja maždaug per 48 valandas.
  • Iš pradžių breketai gali dirginti lūpų ar skruostų gleivinę. Tokiu atveju rekomenduojama naudoti apsauginį vašką. Po keleto savaičių dirginimas išnyksta savaime.
  • Pas gydytoją ortodontą lankytis reikės kas 4-6 savaites. Po pakartotinio vizito taip pat gali būti jaučiamas nedidelis skausmas ar maudimas.
  • Visą gydymo laikotarpį reikėtų vengti kąsti ir kramtyti itin kietą maistą: riešutus, džiuvėsėlius, kramtomus saldainius.
  • Gydymo metu aktyviai sportuojantiems pacientams patariama nešioti apsaugines kapas. Tai padės išvengti traumų.
  • Atsiklijavus breketui ar atsiradus kitiems pokyčiams, būtina kreiptis į gydytoją.
  • Nešiojant breketus reikalinga itin kruopšti dantų priežiūra. Turėkite omenyje, kad teks naudoti specialius šepetėlius ar net aparatus, užtikrinančius kokybišką dantų valymą.

Waterpik - lengvai breketų priežiūrai