Idealiai tiesūs, balti, spindintys dantys – ne vieno žmogaus siekiamybė, mat turbūt nenustebinsime paminėję, jog retas kuris gali pasigirti iš prigimties visapusiškai tobula šypsena. Tiesa, vienų šypsenos defektai mažesni, mažiau pastebimi, kitų – didesni ir primena apie save kasdien. Rezultate – ne vienas kreivus dantis turintis žmogus vengia šypsotis, nes gėdijasi savųjų dantų ir nenori, jog į šiuos dėmesį atkreiptų ir aplinkiniai. Laikui bėgant kreivi dantys tampa didžiule nepasitikėjimo savimi priežastimi, pastebimai suprastina gyvenimo kokybę.

Esate iš tų, kuriems nusibodo kreivi, atsikišę, susigrūdę dantys, o galbūt jau seniai erzina didžiuliai tarpai tarp dantų? Svarstote, kaip turėti tobulai tiesius dantis ir taisyklingą sąkandį? Vienas iš būdų – breketai. Vilnius, „Simetria Dentica“ klinika – tam išties tinkama vieta, juk čia kasdien gimsta šypsenos. Sveika, graži kiekvieno šypsena ir šios privalumais besidžiaugiantis žmogus – mūsų siekiamybė ir didžiausias įvertinimas kiekvienam mūsų komandos nariui.

Viskas, ką reikia žinoti

 

Dantų tiesinimas breketais – visiems puikiai žinomas ir visame pasaulyje populiarus ortodontinio gydymo metodas, pasitelkiamas norint ištiesinti kreivus dantis ir/ar sąkandžio anomalijų gydymui ir yra neabejotinai vienas tiesiausių kelių į harmoningą šypseną.

Breketų sistemą sudaro nedidelės, ant kiekvieno danties paviršiaus tvirtinamos „sagutės“ bei šias (taigi ir kiekvieną dantį) jungiantis vielos lankas. „Sagutės“ pasitelkiant specialią medžiagą patvariai pritvirtinamos prie dantų, taigi, kaip jau tikriausiai žinote, dantų kabės yra gydymo metu nenuimamas ortodontinis aparatas. Esminiai šio privalumai: stabilumas, tinkamumas gydant išties sudėtingus  atvejus bei platus pasirinkimas.

Egzistuoja ne viena breketų sistema, tarpusavyje besiskirianti vizualia išvaizda, fiksavimo mechanizmais, komfortu, kaina – tai sudaro galimybę kiekvienam pacientui parinkti šią individualiai, atsižvelgiant į paciento situaciją, asmeninius poreigius bei galimybes.

Dėl geriausio kokybės ir kainos santykio dažniausiai visgi yra pasirenkamas ortodontinis gydymas metaliniais breketais – šie vizualiai pastebimi, tačiau yra kokybiški, patvarūs ir džiugina prieinama kaina.

Tiesa, pastebime, jog šiandien vis daugiau žmonių keičia požiūrį, labiau savimi pasitiki ir nebeleidžia, kad dantis papuošęs metalas verstų drovėtis ar liūdėti – tokie pokyčiai išties maloniai džiugina.

Kaip veikia breketai?

 

Prie dantų paviršiaus preciziškai tiksliai pritvirtintose „sagutėse“ yra užprogramuotas kiekvieno danties judėjimas. Dantis jungianti ortodontinė viela viso ortodontinio gydymo metu užtikrina, kad būtų atlikti reikiami dantų judesiai, kitaip tariant, kad dantys judėtų tik numatyta jiems kryptimi. Ortodontinio gydymo metu dantų rikiuotė pasikeičia tik persitvarkius kauliniam audiniui. Taip žingsnis po žingsnio artėjama prie taisyklingos šypsenos.

 

Sprendžiamos problemos

 

Minimas ortodontinio gydymo metodas leidžia:

 • ištiesinti kreivus, susigrūdusius dantis;
 • koreguoti gilų/atvirkštinį/atvirą/kryžminį sąkandį;
 • panaikinti tarp dantų esančius tarpus;
 • spręsti apatinio žandikaulio problemas, koreguoti veido formą.

 

Labai svarbu suprasti, jog ortodontinis gydymas reikalingas ne tik estetinei dantų išvaizdai gerinti. Šis padeda kuo ilgiau išsaugoti mums sveikus dantis bei dantenas, sveiką žandikaulio sąnarį, užkerta kelią galvos bei kitų kūno dalių skausmo vystymuisi, taigi yra be galo svarbus mūsų savijautai.

 

Koks metas breketams tinkamiausias?

 

Dažniausiai dantys breketais tiesinami jau sudygus visiems nuolatiniams dantims, o tai įvyksta sulaukus 12 – 13 metų amžiaus. Kai kuriais atvejais gydymas breketais taikomas ir jaunesnio amžiaus vaikams, kurie vis dar turi pieninių dantų. Toks gydymas vadinamas tarpiniu ortodontiniu gydymu ir taikomas siekiant pakeisti netaisyklingai išdygusių nuolatinių dantų padėtį.

Ir nors paaugliams taikyti ortodontinį gydymą tikslingiausia, norime pabrėžti, jog ortodontiniam gydymui amžiaus ribos neegzituoja. Būtent todėl tiesinti dantis bei koreguoti sąkandį galima ir suaugusiems pacientams. Džiaugiamės, jog vis daugiau žmonių, kurie paauglystėje galimai neturėjo tam galimybės ar ilgą laiką dvejojo, nesuprato ortodontinio gydymo reikšmės, šiandien pagaliau ryžtasi žengti svarbų žingsnį gražios šypsenos link.

Efektyvus sprendimas – breketai. Vilnius, pažangi odontologijos ir ortodontijos klinika „Simetria Dentica“ – tam palanki vieta, juk būtent čia pasitelkus mūsų gydytojų žinias, sukauptą profesinę patirtį, pažangią įrangą bei kiekvienam individualiai parengtą kompleksinį gydymo planą Jūsų svajonė turėti gražią šypseną gali virsti realybe.

 

Breketų rūšys

 

Šiuolaikinė ortodontija atveria plačias pasirinkimo galimybes – kiekvienas pacientas, pasitaręs su gydytoju ortodontu gali nuspręsti, kokia breketų rūšis jam būtų tinkamiausia. Klinikoje siūlome rinktis iš šių visame pasaulyje populiarių ortodontinio gydymo aparatų:

 • Metaliniai breketai. Tai standartinė, dažniausiai naudojama breketų rūšis, kurią pasitelkus ortodontinis gydymas paprastai užtrunka nuo 1,5 iki 2 metų, taip pat reikia žinoti, jog tiesinant dantis šiuo metodu klinikoje pas gydytoją ortodontą būtina lankytis maždaug kas 4 savaites. Šių breketų privalumai? Prie dantų lanko jie yra tvirtinami ypač tvirtomis, lūžiams atspariomis metalinėmis ligatūromis ir gali skirtis savo dydžiu (įprastai galimi standartiniai ir mažesni), forma, tam tikromis vidinėmis savybėmis bei kaina. Esminis šių breketų minusas – estetikos trūkumas. Būtent dėl to, jog „metalu pasipuošę“ dantys daugelio požiūriu neatrodo itin estetiškai, kai kurie pacientai šios rūšies breketų vengia. Tuo tarpu kiti, kurie supranta, jog „metalu puoštis“ reikės ne taip jau ilgai, pasiryžta prisijaukinti naujuosius „draugus“ ir džiaugiasi ypač prieinama ortodontinio gydymo kaina.

Tiesa, reiktų pabrėžti, jog metaliniai breketai Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Simetria Dentica“ pasitelkiami įvairiausio amžiaus pacientų dantų tiesinimui, todėl neabejokite – šie tiks tiek Jums, tiek ir Jūsų atžalai, o mūsų klinikos gydytojai profesionalai išanalizavę Jūsų atvejį bei įvertinę dantų padėties ir/ar sąkandžio nukrypimus sudarys detalų gydymo planą ir užtikrins sklandžią šio eigą.

Beje, kadangi minimos metalinės konstrukcijos iš šalies daugeliui atrodo pakankamai sudėtingai, neretai pacientai baiminasi, jog šių uždėjimo procedūra nemaloni ir skausminga, tačiau patikiname – taip nėra. Maždaug valandą trunkanti uždėjimo procedūra gali kelti tik minimalų diskomfortą. Žinoma, iš karto po procedūros normalu, jog dantys tampa jautresni, juntamas maudimas, spaudimas, tačiau su laiku šie pojūčiai išnyksta.

 

 • Beligatūriniai breketai. Šiuose yra įmontuotas specialus užraktas, leidžiantis sumažinti trintį breketų sistemoje. Dėl šios priežasties po breketų tvirtinimo ar aktyvavimo jaučiamas mažesnis skausmas ir sukuriama nuolatinė, bet itin maža jėga, leidžianti dantims greičiau judėti reikiama kryptimi, taigi nešiojant šiuos breketus apsilankymai pas gydytoją ortodontą retesni ir trumpesni, o dantys tiesėja greičiau ir patiriant mažesnį diskomfortą. Galiausiai šie yra ir kiek estetiškesni lyginant su metaliniais, mat ant beligatūrinių breketų nededamos guminės juostelės ar metaliniai junginiai. Manote, jog šis dantų tiesinimo metodas turi daugiau pranašumų negu aprašytas aukščiau? Negalim nesutikti. Tiesa, beligatūriniai breketai Vilniuje įsikūrusios „Simetria Dentica“ klinikos pacientų taip pat vertinami teigiamai. Pastebėjome, jog vizitų metu paklausti, ar dėvėdami breketus jaučia nepatogumo jausmą, beligatūrinius breketus dėvintys pacientai apie diskomforto jausmą užsimena rečiau lyginant su dėvinčiais metalinius. Tiesa, ir šie breketai turi trūkumų. Esminis – kiek aukštesnė kaina lyginant su metaliniais.
 • Keramikiniai breketai. Šie breketai kur kas mažiau pastebimi, mat jų spalva susilieja su natūralia paciento dantų spalva. Būtent dėl patrauklesnio vizualaus vaizdo ši breketų rūšis itin populiari tarp suaugusiųjų pacientų. Smagiausia, jog džiaugtis galima ne tik estetika, bet ir šių breketų efektyvumu – moksliniais tyrimais įrodyta, kad šis nei kiek nesiskiria nuo metalinių breketų efektyvumo. Verta žinoti ir tai, jog klinikoje naudojame „Clarity advanced“ keramikinius breketus, kurie pasižymi ypač aukšta kokybe, išskirtiniu komfortu, nebraižo skruostų ir lūpų gleivinės. Beje, keramikiniai breketai Vilniuje įsikūrusios klinikos „Simetria Dentica“ pacientų vertinami ir dėl to, jog bėgant laikui šie nekeičia spalvos – tai išties džiugina. Didžiausias keramikinių breketų trūkumas – aukštesnė kaina. Taip pat svarbu paminėti ir tai, jog šie breketai yra trapesni, tad kartais skyla arba lūžta. Tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į gydytoją ortodontą ir nulūžusį/nuskilusį breketą keisti nauju.
 • Liežuviniai (vidiniai) breketai. Šiuos breketus iš aprašytų drąsiai galima vadinti pačiais estetiškiausiais, nes šie yra tvirtinami ant vidinių dantų paviršių. Juos pasirinkus niekas net nepastebės, kad Jūsų dantys yra tiesinami, nes ortodontinis aparatas bus visiškai nematomas aplinkiniams, tačiau reikia turėti galvoje, kad šis tiesinimo būdas pasižymi aukšta kaina ir tinka ne visiems ortodontiniams atvejams. Taip pat pasirinkus šiuos breketus ortodontinio gydymo metu neretai sutrinka kalba, be galo sunku užtikrinti tinkamą burnos higieną.

Kaip matote, dantų tiesinimo galimybių išties daug, tačiau mūsų klinikos gydytojas ortodontas padės Jums nepasimesti šioje pasiūloje. Būkite tikri – drauge išrinksime Jums būdą, kuris bus optimaliausias kokybės ir kainos atžvilgiu.

Domina aprašytų breketų kainos Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Simetria Dentica“? Šias rasite tekste žemiau.

Gydymo trukmė

 

Vidutinė ortodontinio gydymo trukmė nešiojant breketus – 1,5 – 2 metai. Žinoma, būtina paminėti, jog gydymo trukmė tiesiogiai priklauso nuo individualaus paciento atvejo sudėtingumo ir parinktos gydymo metodikos. Taip pat svarbus ir paties paciento indėlis, t.y. bendradarbiavimas su gydytoju, atsakingas visų gydytojo rekomendacijų laikymasis, lankymasis paskirtuose vizituose (šie priklausomai nuo gydymo plano vyksta kas 4-6 savaites) bei ypač kruopšti burnos higiena. Ortodontinio gydymo metu svarbiausia yra pasitikėti gydytoju, jo sprendimais, atsakingai laikytis visų gydymo rekomendacijų ir pasitelkti kantrybę. Neabejokite – rezultatas išties to vertas!

Rekomendacijos

 

Štai keletas dalykų, kuriuos derėtų žinoti tiems, kuriems bus uždėti breketai:

 • Pirmomis valandomis po uždėjimo gali būti jaučiamas nedidelis diskomfortas, skausmas ar tempimo pojūtis. Tai – visiškai normalu ir gali trukti nuo kelių dienų iki savaitės. Palaipsniui skausmas mažėja ir išnyksta. Prireikus galima naudoti skausmą malšinančius vaistus.
 • Uždėjus breketus 3-4 val. negalima valgyti, taip pat keletą dienų po uždėjimo derėtų maitintis tik minkštu maistu, mat medžiaga, kuria tvirtinami breketai, pilnai sukietėja tik maždaug per 48 val.
 • Iš pradžių breketai gali dirginti lūpų ar skruostų gleivinę. Tokiu atveju rekomenduojama naudoti apsauginį vašką. Po keleto savaičių dirginimas išnyksta savaime.
 • Pas gydytoją ortodontą „Simetria Dentica“ klinikoje (Nemenčinės 4E-105, Vilnius) reikės lankytis kas 4-6 savaites. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog po pakartotinio vizito taip pat gali būti juntamas nedidelis skausmas ar maudimas.
 • Visą gydymo laikotarpį reikėtų vengti kąsti ir kramtyti itin kietą maistą: riešutus, džiūvėsėlius, kramtomus saldainius.
 • Aktyviai sportuojantiems pacientams gydymo metu patariama nešioti apsaugines kapas – šios padės išvengti traumų.
 • Atsiklijavus breketui ar atsiradus kitiems pokyčiams būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją ortodontą.
 • Nešiojant breketus reikalinga itin kruopšti dantų priežiūra. Rekomenduojame naudoti specialius šepetėlius ar net aparatus, padėsiančius užtikrinti kokybišką dantų valymą.

 

Gydymo išlaidos

 

Akivaizdu – apie tobulai gražius dantis svajoja daugelis, tačiau neretai svajones kiek pristabdo breketų kainos. Vilniuje įsikūrusioje odontologijos klinikoje „Simetria Dentica“ gydymo išlaidas planuoti paprasta, mat šias aptariame jau konsultacijos metu. Įprastai gydymo išlaidas lemia šie veiksniai: pasirinkta breketų sistema, papildomos procedūros prieš pradedant gydymą (tai gali būti pažeistų dantų gydymas, profesionali burnos higiena), o taip pat gydymo metu būtinų apsilankymų pas gydytoją ortodontą skaičius. Paskutiniąsias išlaidas gydymo pabaigoje sudaro retencinis aparatas, skirtas išlaikyti ištiesintus dantis naujoje padėtyje.

Dvejoti dėl gydymo išties neverta. Esame tikri, jog individualiai aptarę Jūsų situaciją, atrasime Jūsų lūkesčius bei galimybes atitinkantį sprendimą!

 

Kiti ortodontinio gydymo būdai

 

Breketai Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Simetria Dentica“ – tikrai ne vienintelis ortodontinio gydymo metodas. Džiaugiamės savo pacientams galėdami pasiūlyti ne vieną alternatyvą. Mūsų klinikoje naudojame daugelį kitų ortodontinio gydymo aparatų: plokšteles, treinerius, dantų tiesinimo kapas, išimamus bei neišimamus funkcinius aparatus ir ne tik. Žinoma, galimi pasirinkti dantų ir/ar sąkandžio tiesinimo metodai priklauso nuo daugelio faktorių: amžiaus, problemos sudėtingumo, poreikių, finansinių galimybių.

Tiesa, negalime nepaminėti, jog tarp mūsų pacientų ypač populiarus naujos kartos ortodontinis gydymas Invisalign kapomis. Šios yra skaidrios, tad be galo estetiškos, ypač komfortiškos, nesukelia skausmo, o taip pat yra išimamos, tad jų dėvėjimas neapsunkina burnos higienos – būtent šie privalumai lemia spartų tiesinamųjų kapų populiarėjimą.

 

Metas konsultacijai

 

Susipažinę su pateikta informacija nusprendėte, jog domina dantų tiesinimas? Galimai breketai? Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Simetria Dentica“ esate visuomet laukiamas (-a) ortodonto konsultacijai, kurios metu:

 • įvertinsime Jūsų dantų ir sąkandžio būklę;
 • aptarsime visus Jūsų atvejui tinkamus ortodontinio gydymo metodus;
 • aptarsime, kaip reiktų paruošti Jūsų burnos ertmę ortodontiniam gydymui;
 • išsamiai atsakysime į visus Jūsų klausimus.

 

Kviečiame nedelsti ir registruotis.

 

Užpildykite klausimyną dėl ortodontinio gydymo breketais.

Klausimynas

 

Breketų kainos Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Simetria Dentica“

 

Domina daugiau įžvalgų? Sekite „Simetria Dentica“ Facebook puslapį – čia rasite tiek naudingos informacijos, tiek ir mūsų specialius pasiūlymus.