Ortognatinė chirurgija – gydymo metodas, kuris taikomas tuomet, kai konservatyvūs ortodontinio gydymo būdai neleidžia pasiekti norimo rezultato. Pritaikius šį gydymo metodą galima koreguoti ir normalizuoti netaisyklingą sąkandį, vienam ar abiems žandikauliams suteikti naują padėtį ir taip iš esmės pakeisti veido bruožus, padaryti šiuos harmoningesnius.
Atkreipiame dėmesį – mūsų klinikos specialistai tik diagnozuoja ortognatinės chirurgijos reikalingumą, tačiau ortognatinės chirurgijos paslaugą teikia mūsų partneriai.
Konsultacija, pasiruošimas ortodontijai ir ortodontija
Konsultacijos metu įvertinamas ortognatinės chirurgijos poreikis. Jį patvirtinus pradedamas pasiruošimas gydymui (atliekama burnos higiena, terapinis gydymas, šalinami protiniai dantys ar kt.). Tinkamai paruošus burnos ertmę pradedamas ortodontinis gydymas.
Pasiruošimas ortognatinei operacijai
Ortodontiniam gydymui įpusėjus, metas ortognatinei operacijai. Iki jos būtinas kruopštus pasiruošimas (atliekami klinikiniai tyrimai, dantų ir veido matavimai, sudaromas operacijos planas, pagaminami operacijai reikalingi individualūs aparatai).
Ortognatinė operacija ir ortodontinis gydymas
Tinkamai pasiruošus metas chirurginei operacijai. Jos metu taikoma bendroji nejautra, tad pacientas nieko nejaučia. Praėjus pooperaciniam periodui (kai žandikauliai sugyja), tęsiamas ortodontinis gydymas.
Retenciniai aparatai, papildomi vizitai
Baigus gydymą pagaminami ir įteikiami dantis reikiamoje pozicijoje išlaikantys retenciniai aparatai. Taip pat kartais gali prireikti apsilankyti pas burnos, veido ir žandikaulių chirurgą.
Nors ortognatinė chirurgija leidžia suformuoti taisyklingą sąkandį bei taisyklingesnius veido bruožus, procedūra pasižymi ne tik privalumais, bet ir trūkumais. Šiuos galite matyti lentelėje.