Ortodontija

Veidas – viena išraiškingiausių žmogaus kūno dalių. Veido analizavimas bei tyrinėjimai jau nuo pačių seniausių laikų kelia anatomijos mokslininkų, menininkų bei gydytojų susidomėjimą. Turbūt iškalbingiausia veido dalis yra šypsena, tad tai – svarbus analizės objektas. Ar žinote, kas galėtų atsakyti į klausimą, kaip sukurti tobulą šypseną? Ne kas kitas, o gydytojas ortodontas.

Bandymų pakeisti neestetiškai išsidėsčiusių dantų padėtį būta dar Antikos laikais. Tyrinėjant Egipto mumijas, aplink dantis aptikti metaliniai žiedai, panašūs į šiandien naudojamas ortodontines priemones. Ilgainiui tai išsivystė į iki smulkmenų ištobulintą ir toliau augančiomis galimybėmis stebinančią odontologijos sritį – ortodontiją.

Šiandien kiekvieno gydytojo ortodonto misija – efektyvaus ir patikimo ortodontinio gydymo vykdymas. Paprasčiau tariant, šis gydytojas padeda atsisveikinti su kreivais, susigrūdusiais ar pernelyg vienas nuo kito nutolusiais dantimis, netaisyklingu sąkandžiu ar kitomis ortodontinėmis problemomis. Tokio gydymo reikia daugybei pasaulio gyventojų – nustatyta, kad netaisyklingą sąkandį ar kreivus dantis turi maždaug 90 proc. žmonių.

Kiekvieno ortodonto tikslas yra sukurti idealų, taisyklingai funkcionuojantį sąkandį. Norint tai padaryti, nevalia pamiršti simetrijos. Tai – tarsi vertės matas, leidžiantis sukurti harmoniją tiek žmogaus špsenoje, tiek funkciniame sąkandyje, tiek visame kūne.

Kodėl atliekamas ortodontinis gydymas?

Viena iš pagrindinių priežasčių, atgenančių žmones tiesintis dantų – noras gražiai atrodyti. Tačiau žvelgiant iš gydytojo pusės, nors estetika yra svarbu, tai toli gražu ne esminis dalykas:

  • Kreivus dantis išvalyti kur kas sunkiau, negu tiesius. Tam, kad būtų galima pasiekti visus užkaborius, kartais nepakanka įprastinio dantų šepetėlio. Jeigu valoma nelabai kruopščiai, iškyla dantenų uždegimo, dantų gedimų ir žandikaulio kaulo tirpimo rizika;
  • Esant netaisyklingam sąkandžiui, per didelis krūvis tenka kramtymo raumenims ir sąnariui. Tai gali būti nuolatinių galvos skausmų priežastimi, taip pat gali sukelti pečių juostos ar netgi nugaros skausmus;
  • Netaisyklingai išsidėstę dantys verčia dangstyti burną ranka, tad ilgainiui tai gali tapti ilgus metus lydinčių kompleksų priežastimi.

Klinikos Simetria Dentica tikslas – pasitelkiant savo turtingą profesinę patirtį, vieningą komandą ir naujausias technologijas sukurti patrauklią ir taisyklingą šypseną. Patikėkite, mes pasiruošę tai padaryti, nes ortodontija – mūsų stiprybė ir aistra.