Veidas – viena išraiškingiausių žmogaus kūno dalių. Veido analizavimas bei tyrinėjimai jau nuo pačių seniausių laikų kelia anatomijos mokslininkų, menininkų bei gydytojų susidomėjimą. Turbūt iškalbingiausia veido dalis yra šypsena, tad tai – svarbus analizės objektas. Padėti atsakyti į klausimą, kaip sukurti tobulą šypseną, visada gali gydytojas ortodontas.

Bandymų pakeisti neestetiškai išsidėsčiusių dantų padėtį būta dar Antikos laikais. Tyrinėjant Egipto mumijas aplink dantis aptikti metaliniai žiedai, panašūs į šiandien naudojamas ortodontines priemones. Ilgainiui tai išsivystė į iki smulkmenų ištobulintą ir toliau augančiomis galimybėmis stebinančią odontologijos sritį – ortodontiją.

 

 

Šiandien kiekvieno gydytojo ortodonto misija, tarp jų ir mūsų – efektyvus ir patikimas ortodontinis gydymas, kurio esmė – padėti pacientui atsisveikinti su kreivais, susigrūdusiais ar pernelyg vienas nuo kito nutolusiais dantimis, netaisyklingu sąkandžiu ar kitomis ortodontinėmis problemomis. Tokio gydymo reikia daugybei pasaulio gyventojų – nustatyta, kad netaisyklingą sąkandį ar kreivus dantis turi maždaug 90 proc. žmonių.

Vilniuje įsikūrusios pažangios odontologijos ir ortodontijos klinikos „Simetria Dentica“  ortodontų tikslas – sukurti taisyklingai funkcionuojantį sąkandį. Norint tai padaryti, nevalia pamiršti simetrijos. Tai – tarsi vertės matas, leidžiantis sukurti harmoniją tiek žmogaus šypsenoje, tiek funkciniame sąkandyje, tiek visame kūne.

 

Ortodontinių problemų priežastys

 

Netinkamą dantų išsidėstymą burnoje ir netaisyklingą sąkandį lemia įvairūs faktoriai, pavyzdžiui:

 • paveldimumas;
 • žalingi vaiko įpročiai (piršto ar pieštuko čiulpimas, liežuvio laikymas netaisyklingoje padėtyje, kvėpavimas per burną, netinkami rijimo įpročiai ir kt.);
 • per anksti pašalinti pieniniai vaiko dantys;
 • įvykusios traumos.

 

Dažniausiai ortodontinės problemos susiformuoja dar vaikystėje, todėl labai svarbu, jog tėvai stebėtų vaikų dantų būklę. Minėti žalingi vaiko įpročiai, netaisyklinga pieninių dantų padėtis, per anksti dėl ėduonies pašalinti pieniniai dantukai, vėlesnis nuolatinių dantų dygimas, šveplavimas – tai esminės priežastys, skatinančios nedelsiant konsultuotis su gydytoju ortodontu.

Kodėl reikalingas ortodontinis gydymas?

 

Viena iš pagrindinių priežasčių, paskatinančių žmones tiesinti dantis – noras gražiai atrodyti. Tačiau žvelgiant iš gydytojo pusės, nors estetika yra svarbu, tai toli gražu ne esminis dalykas:

 • Kreivus dantis išvalyti kur kas sunkiau, negu tiesius. Maisto likučiai stringa kreivų dantų tarpdančiuose, o šiuos pasiekti ir tinkamai išvalyti itin sudėtinga. Taigi, kreivi, susigrūdę dantys gerokai apsunkina burnos higieną, o tinkamas šios neužtikrinimas padidina ėduonies, periodonto ligų, dantų netekimo riziką.
 • Esant netaisyklingam sąkandžiui, per didelis krūvis tenka kramtymo raumenims ir sąnariui. Tai lemia spartesnį dantų dėvėjimąsi, dantų dilimą, taip pat netaisyklingas sąkandis gali lemti veido asimetriją, būti nuolatinių galvos skausmų priežastimi, sukelti kaklo, pečių juostos ar netgi nugaros skausmus bei netaisyklingą laikyseną.
 • Netaisyklingai išsidėstę dantys neleidžia žmogui nevaržomai šypsotis, kalbėti. Žmogus ima savimi nepasitikėti, dangstyti burną ranka. Tai tampa didelių kompleksų priežastimi ir pastebimai prastina žmogaus gyvenimo kokybę.
 • Neretai pasitaiko atvejų, kai esama suaugusio paciento dantų padėtis neleidžia tinkamai atlikti protezavimo, estetinio plombavimo ar implantacijos procedūrų. Tokiu atveju iš pradžių dantys turi būti ištiesinti. Siekiant išvengti ortodontinio gydymo vėliau, verta apie šį pagalvoti dabar.
 • Pasitaiko, jog netaisyklingas sąkandis sąlygoja dikcijos sutrikimus, todėl kalbėdamas žmogus jaučia diskomfortą, vengia reikšti mintis. Tai neigiamai veikia žmogaus socialinį gyvenimą.

 

Kaip matote, ortodontinis gydymas padeda spręsti ne tik estetines, bet ir funkcines problemas. Šis leidžia ištaisyti dantų kreivumą, dantų skaičiaus nukrypimus, gali koreguoti beveik visas sąkandžio problemas, padėti išvengti daugybės dantų, dantenų ir kitų ligų bei ženkliai pagerinti Jūsų gyvenimo kokybę. Būtent todėl ryžtis ortodontiniam gydymui verta!

 

Tiesinti dantis gali visi

 

Klaidinga manyti, jog tiesinti dantis galima tik vaikams ir paaugliams. Iš tiesų, tiesinti dantis drąsiai gali ir suaugusieji. Žinoma, verta žinoti, jog kuo žmogus vyresnis, tuo kaulas mažiau plastiškas ir paslankus, todėl vyresniame amžiuje dantų tiesinimo procesas gali užtrukti kiek ilgiau, tačiau nebūtinai.

Pasitelkus mūsų kvalifikuotų, didelę profesinę patirtį ortodontijos srityje sukaupusių gydytojų gebėjimus ir naujausias technologijas efektyvus ortodontinis gydymas Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Simetria Dentica“ įmanomas nepriklausomai nuo amžiaus ar atvejo sudėtingumo.

Tiesa, nors dantų tiesinimui amžiaus apribojimų nėra, rekomenduojame nedelsti ir galimybėms esant šį pradėti kuo anksčiau – tokiu būdu išvengsite dar didesnio dantų padėties nukrypimo, neleisite sąkandžio defektams progresuoti, išvengsite aukščiau minėtų ortodontinių problemų.

 

Ortodontinio gydymo metodai

 

Dantų tiesinimas Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Simetria Dentica“ atliekamas pasitelkiant įvairias ortodontines priemones: įvairių rūšių breketus, tiesinamąsias dantų kapas, įvairių konstrukcijų plokšteles, funkcinius/išorinius tempimo/gomurio plėtimo ar retencinius aparatus, taip pat ortodontinius mini implantus (šie išlaiko vietą dantims) bei aparatus, padedančius atprasti nuo blogų įpročių (pavyzdžiui, kvėpavimo pro burną).

Tinkamiausią pacientui gydymo būdą ir priemones mūsų gydytojai parenka atsižvelgę į paciento burnos ertmės būklę, amžių, jo poreikius ir galimybes. Parinkę gydymo metodą didžiulį dėmesį skiriame individualaus gydymo plano sudarymui, o šiam vykdyti pasitelkiame pažangias technologijas, todėl dantų tiesinimas mūsų odontologijos klinikoje Vilniuje vyksta sklandžiai bei siekiant užtikrinti geriausią rezultatą.

Žinoma, efektyviam rezultatui pasiekti neabejotinai reikia ir paciento pastangų, todėl pradėjęs ortodontinį gydymą šis turi atsakingai laikytis visų gydytojo rekomendacijų. Neabejokite – drauge sugrąžinsime Jums šypsenos grožį!

 

Ortodontinis gydymas breketais

 

Puikiai pasaulyje žinomas, tobulai tiesius dantis ir taisyklingą sąkandį leidžiantis turėti ortodontinio gydymo metodas – breketai.  Šie yra tvirtai pritvirtinami prie dantų ir nenuimami visą gydymo laikotarpį. Dažniausiai gydymas breketais pradedamas jau sudygus visiems nuolatiniams dantims, taigi maždaug 12 – 13 metų amžiaus. Ir nors dantų tiesinimas breketais rekomenduojamas kuo ankstesniame amžiuje, visuomet akcentuojame, jog šis galimas ir suaugusiems pacientams, o mūsų vyresnių pacientų gydymo rezultatai tai tik įrodo.

Svarstote, kokia breketų rūšis būtų Jums tinkamiausia? Tai nuspręsti galime įvertinę Jūsų dantų būklę bei sąkandžio padėtį, taip pat atsižvelgę į Jūsų poreikius ir galimybes. Verta paminėti, jog mūsų klinikoje Vilniuje pacientams siūlome ne vieną galimą pasirinkimą:

 • Metaliniai breketai. Esminiai šių privalumai: patvarumas (prie dantų lanko šie tvirtinami ypač tvirtomis, lūžiams atspariomis metalinėmis ligatūromis), tinkamumas gydyti net ir sudėtingiausius ortodontinius atvejus bei daugeliui prieinama kaina. Būtent dėl geriausio kokybės ir kainos santykio metaliniai breketai užtikrintai gali būti vadinami populiariausiu ortodontiniu aparatu, plačiai taikomu visame pasaulyje. Ir nors šių breketų dažnai prisibijoma dėl estetikos trūkumo, džiaugiamės matydami teigiamus pokyčius visuomenėje, mat vis daugiau jaunų ir suaugusių pacientų supranta, jog metalas dantis puoš laikinai, tuo tarpu rezultatas, tai yra tiesūs dantys, džiugins ilgam.
 • Beligatūriniai breketai. Breketai, leidžiantys lankytis pas gydytoją ortodontą rečiau, o dantis tiesinti greičiau bei patiriant mažesnį diskomfortą. Lyginant su metaliniais breketais, šie yra kiek estetiškesni, tačiau kiek brangesni.
 • Keramikiniai breketai. Ypač vertinami dėl estetiško vaizdo bei mažesnio pastebimumo, mat breketų spalva beveik susilieja su natūralia paciento dantų spalva. Verta paminėti ir tai, jog mūsų klinikoje naudojami „Clarity advanced“ keramikiniai breketai yra ypač aukštos kokybės, labai komfortiški (nebraižo gleivinės), o nešiojimo eigoje nekeičia spalvos. Būtent dėl didesnio estetinio vaizdo ir patogumo jie yra populiarūs tarp suaugusiųjų.Keramikinių breketų trūkumai? Didesnis trapumas bei aukštesnė kaina.
 • Liežuviniai (vidiniai) breketai. Tai estetiškiausia breketų rūšis, mat šie breketai tvirtinami ant vidinių dantų paviršių. Dėl šios priežasties aplinkiniai net nepastebi, jog pacientui tiesinami dantys. Tiesa, reikia paminėti, jog šie tinka ne visiems klinikiniams atvejams, nešiojimo metu dažnai apsunkina kalbėjimą ir burnos higieną, taip pat pasižymi pakankamai aukšta kaina.

 

Plačiau apie dantų tiesinimą breketais skaitykite čia.

 

Dantų tiesinimas kapomis

 

Norėtumėte simetrišką šypseną turėti nenešiojant breketų? Su revoliucinga ortodontijos naujove – skaidriomis dantų tiesinimo kapomis „Invisalign“ – tai įmanoma. Pagal paciento dantų atspaudus gaminamos kapos vertinamos dėl daugybės privalumų. Esminiai privalumai šie:

 • Maksimali estetika. Pagamintos iš plono, skaidraus plastiko kapos idealiai priglunda prie dantų ir yra beveik nepastebimos. Praktika rodo, jog dažnai net pacientų artimieji ir draugai nepastebi, jog pacientui tiesinami dantys.
 • Komfortas. Dėvint kapas gydymo metu pacientai kartais junta tik nedidelį tempimo ar spaudimo pojūtį, tačiau jokio skausmo, mat kapos sukuria švelnius dantų judesius. Dažnu atveju pacientas net nejaučia, kad dantys yra tiesinami, tačiau akivaizdžius pokyčius pastebi veidrodyje. Labai svarbu ir tai, jog kapos yra išimamos – tai leidžia mėgautis įprastu maistu ir užtikrinti tinkamą burnos higieną. Galiausiai kapas itin lengva prižiūrėti.
 • Saugumas. Iš aukštos kokybės „Smart Track“ medžiagos pagamintos tiesinamosios kapos puikiai dera su žmogaus organizmu, todėl nesukelia alergijų, nedirgina minkštųjų audinių.
 • Trumpesnė gydymo trukmė. Žinoma, gydymo trukmė priklauso nuo individualios paciento situacijos, tačiau dažnu atveju ortodontinis gydymas „Invisalign“ kapomis trunka trumpiau nei metus.

 

Taigi, šis metodas – tinkamiausias sprendimas norintiems tiesinti dantis ypač estetišku, patogiu ir greitesnį ilgalaikį rezultatą užtikrinančiu būdu.

Svarstote, kam šis skirtas? Dantų tiesinimas kapomis mūsų klinikoje Vilniuje gali būti taikomas tiek paaugliams, tiek suaugusiems.

 

Plačiau apie dantų tiesinimą „Invisalign“ kapomis skaitykite čia.

 

Ortodontinis gydymas plokštelėmis

 

Ortodontinės plokštelės – tai kiekvienam pacientui individualiai gaminami išimami ortodontiniai aparatai. Dažniausiai plokštelės yra pasitelkiamos vaikų ir paauglių dantų tiesinimui bei sąkandžio korekcijoms. Naudojamos ankstyvame amžiuje (kuomet dar yra nepilnai išsivystęs žandikaulis) šios užkerta kelia veido asimetrijai ir leidžia džiaugtis gražia šypsena. Tiesa, verta paminėti ir tai, jog ortodontinės plokštelės gali būti naudojamos ir po dantų tiesinimo breketais (tokiu atveju tai – retencinės rezultatą palaikančios plokštelės, dėvimos tik naktimis).

Esminiai plokštelių privalumai: šias galima išsiimti valgant, paprasta prižiūrėti, nereikalauja specialios burnos higienos, pasižymi sąlyginai nedidele kaina. Esminiai trūkumai: tinka tik lengvesniems ortodontiniams atvejams, yra išimamos, todėl vaikai pamiršta šias nešioti.

 

Plačiau apie dantų tiesinimą plokštelėmis skaitykite čia.

 

Žinoma, breketai, dantų tiesinimo kapos bei plokštelės – ne vieninteliai dantų tiesinimo ir sąkandžio koregavimo metodai.

Plačiau apie dantų tiesinimo galimybes skaitykite Jums aktualioje skiltyje:

 

Ankstyvasis ortodontinis gydymas

Suaugusiųjų ortodontinis gydymas

 

Gydymo trukmė

 

Ortodontinio gydymo trukmė tiesiogiai priklauso nuo paciento amžiaus, jo pradinės būklės sudėtingumo, ortodontiniam gydymui pasitelktų aparatų bei paties paciento indėlio, t.y. bendravimo su jį prižiūrinčiu gydytoju ortodontu, atsakingo gydytojo rekomendacijų laikymosi, lankymosi paskirtuose vizituose.

Vidutiniškai ortodontinis gydymas trunka nuo 18 iki 24 mėnesių, tačiau paskirto gydymo režimo nesilaikymas gydymo trukmę gali prailginti. Kad taip nenutiktų, svarbus didelis paciento noras, atsakingas požiūris į gydymo procesą bei kantrybė. Užtikriname – galutinis rezultatas to vertas!

 

Dantų tiesinimo kaina

 

Ši kiekvienam pacientui individuali, mat priklauso nuo konkretaus paciento atvejo, gydymui reikiamo pasiruošimo, gydymo metu būtinų vizitų ir, žinoma, nuo pasirinkto dantų tiesinimo metodo. Preliminarią ortodontinio gydymo kainą Jūsų atveju pateiksime Jums jau konsultacijos metu. Neabejojame, jog mūsų klinikoje atrasime Jūsų lūkesčius ir galimybes atitinkantį sprendimą.

Siekiame, jog kiekvienas turėtų galimybę džiaugtis gražia ir sveika šypsena, būtent todėl už tam tikrą gydymą klinikoje siūlome atsiskaityti dalimis arba pasinaudoti SB lizingo paslauga.

Kaip pradėti ortodontinį gydymą?

 

Ortodontinis gydymas taikomas mūsų odontologijos klinikoje Vilniuje, kuri įsikūrusi Antakalnyje. „Simetria Dentica“ gydymas pradedamas nuo gydytojo ortodonto konsultacijos, todėl, jei norite ištiesinti dantų lankus, koreguoti sąkandį, kviečiame nedelsti ir registruotis pirminiam vizitui. Profesionalios konsultacijos metu:

 • įvertinsime Jūsų dantų būklę bei aptarsime Jums tinkamiausius ortodontinio gydymo metodus;
 • aptarsime, kokių papildomai procedūrų Jums reiktų siekiant tinkamai paruošti Jūsų burnos ertmę prieš ortodontinį gydymą (tai gali būti ėduonies sukeltų pažeidimų šalinimas, burnos higiena ar kitos procedūros);
 • išsamiai atsakysime į visus Jums aktualius klausimus.

 

Mūsų klinikos privalumai

 

 • „Simetria Dentica“ klinikoje ortodontinį gydymą atlieka aukščiausios kvalifikacijos, didelę praktinę patirtį turintys ir nuolat žinias bei įgūdžius Lietuvoje bei tarptautiniuose seminaruose lavinantys specialistai. Geriausia, jog kasdien jie dirba su skirtingais klinikiniais atvejais bei pasitelkdami skirtingus metodus, todėl yra visuomet pasirengę spręsti tiek lengvas, tiek ir pačias sudėtingiausias ortodontines problemas.
 • Dantis tiesiname bei sąkandžio anomalijas gydome pasitelkdami daugybę skirtingų ortodontinių aparatų. Tai leidžia kiekvienam pacientui pasiūlyti jam tinkamiausią sprendimą, o pacientui turėti galimybę rinktis.
 • Siekiame žengti koja kojon su naujausiomis technologijomis, todėl mūsų kasdienė veikla neįsivaizduojama be pažangių gydymo metodų. Džiaugiamės, jog šiandien esame žinomi kaip naujos kartos dantų tiesinimo „Invisalign“ sistema profesionalai. Pasitelkę dantų tiesinimo kapas „Invisalign“ užtikriname ypač komfortišką, estetika pasižymintį, greitą ir efektyvų ortodontinį gydymą.
 • Mūsų tikslas – patraukli ir taisyklinga šypsena, džiuginanti Jus kasdien. Neabejokite – esame pasirengę Jums šią sukurti, nes ortodontija – tai mūsų stiprybė ir aistra.

 

Dantų tiesinimas, kaina

 

Daugiau mūsų įžvalgų, rekomendacijų bei specialius pasiūlymus rasite Simetria Dentica“ Facebook puslapyje.