Periodontologinis gydymas

Problemų, kurios sprendžiamos gydytojo odontologo kėdėje, sukelia ne tik dantys. Jas sąlygoti gali ir aplink dantis esantys audiniai – periodontas.

Pastebėjote, kad patino ar paraudo Jūsų dantenos? Ėmė kamuoti dantenų skausmas ir jautrumas? O galbūt valantis dantis kraujuoja dantenos, ar paaštrėjo blogas burnos kvapas? Tai gali būti pavojaus signalai, reiškiantys, kad Jus kamuoja periodonto ligos. Šių ligų atsiradimą lemia ant dantų nuolat besikaupiančios bakterinės apnašos bei dantų akmenys. Riziką taip pat padidina rūkymas, stresas, nevisavertė mityba, kai kurie vaistai, cukrinis diabetas ir kitos lėtinės ligos. Privalu paminėti, kad periodonto – viena dažniausių dantų netekimo priežasčių, todėl gydyti būtina kuo greičiau.

Dažniausiai pasitaikančios periodonto ligos:

Gingivitas – tai dantenų uždegimas, pasireiškiantis dantenų paraudimu, paburkimu ir kraujavimu. Pirmasis šios ligos simptomas yra kraujavimas valantis dantis. Gingvitas yra lengvai pagydomas tinkamai laikantis burnos higienos rekomendacijų ir reguliariai atliekant profesionalią burnos higieną. Negydant šios ligos ji progresuoja ir pereina į sunkesnę formą – periodontitą. (foto iš dentalpro.lt pvz 1-2-3-4-5 piešinukai).

Periodontitas – tai įsisenėjęs uždegimas, kuris pažeidžia ne tik dantenas, bet ir žandikaulio kaulą. Šia liga sergančių pacientų dantys atrodo pailgėję, padidėja tarpai tarp dantų, atsiranda nemalonus kvapas ir skonis, dantys tampa paslankūs. Negydomas periodontitas gali baigtis netgi dantų netekimu. Laiku pradėjus tinkamą gydymą, ligos vystymąsi galima sustabdyti.

Pastebėjus nerimą keliančius simptomus, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją!

Mūsų klinikos gydytojas periodontologas įvertins Jūsų burnos ertmės audinių būklę, diagnozuos periodonto susirgimus, parengs Jūsų atvejui skirtą efektyvų gydymo planą ir paaiškins, kaip išvengti iškilusių problemų.

Mūsų klinikoje atliekamos šios periodontologinio gydymo procedūros:

  • Profesionali burnos higiena, kurios metu pašalinamos ant dantų paviršiaus susikaupusios kietosios apnašos;
  • Kiuretažas – giluminis dantenų valymas, kurio metu pašalinami dantų akmenys, nupoliruojami dantų ir šaknų paviršiai, pašalinamos uždegimo pažeistos dantenos. Pacientui parenkamos higienos priemonės, paaiškinama, kaip teisingai valytis dantis namuose.
  • Gingivektomija – procedūra, kurios metu chirurgiškai pašalinamos uždegimo pažeistos dantenos. Procedūra atliekama panaudojus vietinę nejautrą, todėl skausmo nejusite.  Operacija trunka trumpai – nuo kelių minučių iki valandos. Po operacijos dantenos paprastai visiškai sugyja per du mėnesius.
  • Danties vainiko prailginimo operacija arba šaknies iškėlimo operacija reikalinga tuomet, kai danties kietieji audiniai yra suirę ar pernelyg išvešėjusios dantenos trukdo kokybiškam danties protezavimui. Operacijos metu apnuoginama danties šaknis ir pakeičiama aplink ją esančio kaulo apimtis. 
  • Dantenų lopo operacija, atliekama kai periodontito stadija yra stipriai pažengusi. Operacijos metu atkeliamas tam tikras dantenų sluoksnis ir pašalinami smarkiai uždegimo pažeisti, suirę dantenų audiniai.
  • Dantenų plastika padeda pasiekti, kad šypsena būtų graži, o dantenos atrodytų natūraliai ir sveikai.

Norime pabrėžti, kad periodonto ligų gydymas – sudėtingas ir ilgas procesas, reikalaujantis ne tik gydytojo profesionalumo bei patirties, bet ir paciento atsakomybės. Sužinojus, kad sergate periodonto liga, būtina atsakingai rūpintis savo burnos ertmės higiena. Kaip tai padaryti tinkamai ir išvengiant klaidų, visuomet paaiškins mūsų klinikos gydytojas. 

Tik derinant šiuolaikiškas gydymo metodikas bei gydytojo periodontologo rekomenduojamas profilaktines priemones, galima išsigydyti periodonto ligas ir vėl džiaugtis savo sveikata.

Mūsų  klinikos specialistai garantuoja, kad visos procedūros bus atliktos kokybiškai, efektyviai ir neskausmingai. Apsilankykite Simetria Dentica ir atsisveikinkite su periodonto ligomis!