Dantų šaknų kanalų gydymas (endodontija)

Ar žinote, kas gresia ilgai negydant ėduonies? Danties audinius apėmusios bakterijos gali patekti į kanalus ir ten sukelti uždegimą. Tokiu atveju prireikia endodontinio gydymo, kurio metu kruopščiai pašalinamas uždegiminis židinys ir užkertamas kelias pavojingų mikroorganizmų plitimui į aplinkinius audinius. 

Negydant dantų šaknų kanaluose esančios infekcijos, galite sulaukti skaudžių pasekmių. Iš infekcijos židinio bakterijos gali išplisti į žandikaulio kaulą ir sukelti dar stipresnį uždegimą, kurį dažniausiai lydi skausmas ir tinimas. Ilgainiui, infekcija dantų šaknų kanaluose gali tapti grėsme bendrai sveikatai. 

Gali būti, jog Jums reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas, jeigu:

  • Jaučiate stiprų, veriantį skausmą, kuris ypač dažnai užklumpa naktį;
  • Dantis nemaloniai reaguoja į šaltį ir karštį;
  • Dantis jautrus kontaktui spaudžiant, kramtant;
  • Pakito, patamsėjo danties spalva;
  • Patino dantenos, prie danties pastebėjote nedidelį pūlinuką.

Kartais uždegimą ženklinančių simptomų gali ir nebūti. Tokiais atvejais apie artėjančią grėsmę pranešti gali tik gydytojas odontologas, atidžiai apžiūrėjęs Jūsų burnos ertmę ir atlikęs specialius diagnostinius testus. 

Delsti – nevalia. Atvykite į Simetria Dentica, kur profesionalūs mūsų gydytojai įvertins Jūsų dantų šaknų kanalų būklę ir prireikus atliks endodontinį gydymą.

Norime pabrėžti, kad dantų šaknų kanalų gydymas – nuoseklus ir kruopščiai sustyguotas procesas. Atliekant endodontinį gydymą, labai svarbus gydytojo profesionalumas bei modernių gydymo metodų taikymas. Mūsų klinikoje dirba tik patyrę ir preciziškai tiksliai dirbti gebantys gydytojai, kurie darbe pasitelkia modernias, visame pasaulyje pripažintas technologijas. 

Be to, gydymas vykdomas maksimaliai tausojant danties audinius. Endodontinį gydymą atliekančio gydytojo darbas neįsivaizduojamas be mikroskopo, nes tai priemonė, leidžianti nuodugniai įvertinti esamą situaciją.

Endodontinį gydymą atlikti būtina, jeigu:

  • Ėduonis dantyje yra išplitęs taip, kad infekcija jau yra pasiekusi danties viduje esančius audinius;
  • Dantis ilgą laiką buvo nekokybiškai užplombuotas – plomboje atsirado pralaidumas;
  • Laukia danties protezavimo procedūra;
  • Patyrėte traumą, pavyzdžiui, skilo dantis.

Mūsų klinikoje teikiamos šios endodontijos paslaugos:

Dantų šaknų kanalų gydymas. Tradiciškai, ši procedūra atliekama keliais etapais. Prieš pradedant gydymą, pacientui pirmiausia atliekamas vietinis nuskausminimas, todėl nereikia baimintis dėl skausmo ar kitų nemalonių pojūčių. Tuomet kruopščiai pašalinami infekuoti šaknų kanalų audiniai ir kanalo ertmė užpildoma vaistais, kurie paliekami maždaug savaitei. Kito vizito metu vaistai išplaunami, o kanalai hermetiškai užpildomi specialia medžiaga. Paprastai dantų šaknų kanalų gydymui prireikia dvejų vizitų, o sudėtingesniais atvejais gali prireikti trijų ar keturių.

Dantų šaknų kanalų pergydymas. Kartais dėl nesėkmingo ankstesnio endodontinio gydymo ar po jo kilusių komplikacijų dantų šaknų kanalus prireikia gydyti dar kartą. Taip gali nutikti, jei šaknų kanalai buvo nekokybiškai užsandarinti ir į juos vėl pateko bakterijų. Pasitikėkite mūsų klinikos specialistais – dantų šaknų kanalų pergydymą jie atliks kruopščiai ir patikimai. Pirmiausia bus pašalintas senas kanalų užpildas, kanalai iš naujo išvalomi, sterilizuojami ir sandariai užpildomi. 

Dantų skausmas – vienas nemaloniausių jausmų. Išvenkite jo apsilankydami Simetria Dentica!