Dantų šaknų kanalų gydymas

Dantų šaknų kanalų gydymas (endodontija)

 

Ar žinote, kas gresia ilgai negydant ėduonies? Danties audinius apėmusios bakterijos gali patekti į kanalus ir ten sukelti uždegimą. Tokiu atveju prireikia endodontinio gydymo, kurio metu kruopščiai pašalinamas uždegiminis židinys ir užkertamas kelias pavojingų mikroorganizmų plitimui į aplinkinius audinius. 

 

 

Negydant dantų šaknų kanaluose esančios infekcijos, galite sulaukti skaudžių pasekmių. Iš infekcijos židinio bakterijos gali išplisti į žandikaulio kaulą ir sukelti dar stipresnį uždegimą, kurį dažniausiai lydi skausmas ir tinimas. Ilgainiui, infekcija dantų šaknų kanaluose gali tapti grėsme bendrai sveikatai. 

 

 

Gali būti, jog Jums reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas, jeigu:

 

 • jaučiate stiprų, veriantį skausmą, kuris ypač dažnai užklumpa naktį;
 • dantis jautrus kontaktui spaudžiant, kramtant;
 • pakito, patamsėjo danties spalva;
 • patino dantenos, prie danties pastebėjote nedidelį pūlinuką.

 

Tiesa, kartais uždegimą ženklinančių simptomų gali ir nebūti. Tokiais atvejais apie artėjančią grėsmę pranešti gali tik gydytojas odontologas, atidžiai apžiūrėjęs Jūsų burnos ertmę ir atlikęs specialius diagnostinius testus.

Delsti – nevalia. Atvykite į „Simetria Dentica“ kliniką, kur profesionalūs mūsų gydytojai įvertins Jūsų dantų kanalų būklę ir prireikus atliks endodontinį gydymą.

Norime pabrėžti, kad dantų šaknų kanalų gydymas Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Simetria Dentika“ – nuoseklus ir kruopščiai atliekamas procesas. Atliekant gydymą labai svarbus gydytojo profesionalumas bei modernių gydymo metodų taikymas. Mūsų klinikoje dirba tik patyrę ir preciziškai tiksliai dirbti gebantys gydytojai, kurie darbe pasitelkia visame pasaulyje pripažintas technologijas. Be to, gydymas vykdomas maksimaliai tausojant danties audinius.

Endodontinis gydymas būtinas, jeigu:

 

 • ėduonis dantyje yra išplitęs taip, kad infekcija jau yra pasiekusi danties viduje esančius audinius;
 • dantis ilgą laiką buvo nekokybiškai užplombuotas – plomboje atsirado pralaidumas;
 • laukia danties protezavimo procedūra;
 • patyrėte traumą, pavyzdžiui, skilo dantis.

 

Mūsų klinikoje teikiamos šios endodontijos paslaugos:

 

Dantų kanalų gydymas. Įprastai ši procedūra atliekama keliais etapais. Prieš pradedant gydymą pacientui pirmiausia atliekamas vietinis nuskausminimas, todėl nereikia baimintis dėl skausmo ar kitų nemalonių pojūčių. Tuomet vyksta dantų kanalų valymas, t.y. mechaniniu būdu kruopščiai pašalinami infekuoti šaknų kanalų audiniai, ir kanalo ertmė užpildoma vaistais, kurie paliekami maždaug savaitei. Kito vizito metu vaistai išplaunami, o kanalai hermetiškai užpildomi specialia medžiaga. Paprastai endodontiniam gydymui prireikia dvejų vizitų, o sudėtingesniais atvejais gali prireikti trijų ar keturių.

 

Dantų šaknų kanalų pergydymas. Kartais dėl nesėkmingo ankstesnio endodontinio gydymo ar po jo kilusių komplikacijų dantų šaknų kanalus prireikia gydyti dar kartą. Taip gali nutikti, jei šaknų kanalai buvo nekokybiškai užsandarinti ir į juos vėl pateko bakterijų. Pasitikėkite mūsų klinikos specialistais – dantų šaknų kanalų pergydymą jie atliks kruopščiai ir patikimai. Pirmiausia bus pašalintas senas kanalų užpildas, kanalai iš naujo išvalomi, sterilizuojami ir sandariai užpildomi.

Rekomendacijos po gydymo

 

Po kanalų gydymo speciali priežiūra nereikalinga. Tai reiškia, jog gydyti dantys turėtų būti prižiūrimi taip pat, kaip ir negydyti. Rekomenduojama kruopšti kasdienė burnos higiena dantų šepetėliu ir dantų siūlu. Taip pat labai svarbu reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą dantų būklės patikrinimui bei profesionaliai burnos higienos procedūrai. Kiek kartų per metus reiktų šią atlikti Jūsų atveju, patars specialistas. Prisiminkite – net ir nejaučiant diskomforto burnos ertmėje ar dantų skausmo, tikrintis būtina.

 

Mūsų klinikos privalumai

 

 • Dantų kanalų gydymas reikalauja specifinių įgūdžių. Mūsų klinikoje dirba tik kvalifikuoti, didelę profesinę patirtį sukaupę gydytojai, gebantys užtikrinti sklandžią, neskausmingą procedūros eigą ir kokybišką rezultatą.
 • Gydymui atlikti pasitelkiame procedūrų sėkmę užtikrinančias technologijas. Naudojame skaitmeninį rentgeną, patikimus kanalų valymui bei kitiems procesams reikalingus instrumentus, aukščiausios kokybės medžiagas.
 • Rūpinamės, kad vizitai keltų ne stresą, bet malonius potyrius. Užtikriname jaukią, komfortišką klinikos aplinką, pacientų baimes ir nerimą naikiname išsamiai atsakydami į visus pacientams rūpimus klausimus.
 • Mūsų klinikos tikslas – kurti ne tik šypsenos estetinį grožį, bet ir rūpintis jos sveikata. Būtent todėl atsakingai gilinamės į kiekvieno paciento atvejį, parenkame individualius gydymo metodus.

 

Stengiamės, jog iš mūsų klinikos pacientai išeitų besišypsantys ir laimingi!

 

Dantų kanalų gydymas, kaina

 

Domina daugiau įžvalgų? Rekomenduojame sekti „Simetria Dentica“ Facebook puslapį – čia rasite daug vertingos informacijos bei mūsų specialius pasiūlymus.