Daugeliui iš mūsų iki tobulos šypsenos trūksta visai ne daug. Rodos, užtektų tik minimalių dantų korekcijų ir pasitikėjimas savimi gerokai išaugtų. Pažįstamas jausmas? Norite pakoreguoti dantų formą, spalvą ar atstatyti nuskilusį dantį? Svajojate apie itin estetišką ir preciziškai tikslų rezultatą? Tokiu atveju geriausia išeitis – estetinis dantų protezavimas laminatėmis arba kitaip – venyrais. Tai – reikšmingas odontologijos mokslo laimėjimas, leidžiantis itin kruopščiai ir estetiškai atkurti pažeistus dantų audinius, pakeisti netenkinančią dantų išvaizdą, atstatyti nudilusį sąkandį ar pakeisti senas, nepatikimas plombas minimaliai invazyviu, nemalonių pojūčių nekeliančiu būdu.

 

Dantų laminatės (venyrai) – tai itin plonos (maždaug 0.2 mm storio) plokštelės, kuriomis dengiamas priekinis danties paviršius. Svarbu pabrėžti, jog šios fiksuojamos ant nuosavo danties ir yra itin vertinamos dėl ypatingos estetikos (atrodo tarsi natūralūs dantys) bei dantų audinius tausojančio fiksavimo būdo. Laminatės tvirtinamos nušlifuojant tik minimalų kiekį kietųjų danties audinių. Kitu atveju, šios gali būti fiksuojamos ir be šlifavimo – tai lemia paciento dantų būklė bei asmeniniai pageidavimai.

Estetinis protezavimas laminatėmis – puikus sprendimas:

 

 • siekiant paslėpti priekinių dantų emalio defektus;
 • siekiant paslėpti neestetiškas priekinių dantų plombas;
 • norint koreguoti dantų spalvą, formą, dydį, nežymų dantų pakrypimą;
 • esant dantų nusidėvėjimui, nuskilimui;
 • norint panaikinti tarp dantų esančius nežymius tarpus.

 

Tiesa, būtina žinoti, jog laminačių negalima tvirtinti:

 

 • esant netaisyklingam sąkandžiui;
 • turint dideles plombas ar labai didelius tarpus tarp dantų;
 • esant labai blogai individualiai burnos higienai;
 • kenčiant nuo bruksizmo ar periodonto ligos.

 

Laminačių rūšys

 

Estetinės dantų laminatės gali būti pagamintos iš skirtingų medžiagų, pavyzdžiui, iš stiklo keramikos arba kompozito. Keramika, iš kurios gaminamos laminatės –  pažangiausia ir estetiškiausia medžiaga. Ji yra pralaidi šviesai, o šios medžiagos fizinės savybės artimos natūralaus danties savybėms, tad laminatėmis atkurti dantys atrodo taip, lyg būtų sukurti gamtos. Tuo tarpu kompozito laminatės pasižymi greitesniu nusidėvėjimu, spalvos, formos pasikeitimu. Žinoma, priklausomai nuo pasirinktos medžiagos, skiriasi ir procedūros kaina. Visgi, jeigu norite ne tik harmoningos šypsenos, bet ir paties estetiškiausio rezultato, siūlome laminates iš stiklo keramikos.

 

Laminačių privalumai

 

 • Leidžia užtikrinti maksimalų estetinį vaizdą.
 • Atrodo ypač natūraliai ir nesiskiria nuo šalia esančių dantų.
 • Tausoja dantų audinius, mat tvirtinimo metu šie šlifuojami itin minimaliai arba visai nešlifuojami.
 • Yra kur kas ilgaamžiškesnės lyginant su plombinėmis medžiagomis.
 • Laikui bėgant nekeičia spalvos, nepraranda blizgesio.
 • Yra gerai toleruojamos organizmo, nesukelia alergijų, nekaupia maisto likučių.

 

Gamybos procesas

 

Tai ypatingo tikslumo reikalaujantis procesas. Kiekviena laminatė yra tik Jūsų šypsenai pritaikytas unikalus gaminys. Laminačių gamyba užtrunka maždaug keletą savaičių. Iki gydymo pradžios reikalingas paruošiamasis etapas, kuris trunka apie 2-3 savaites. Šiuo periodu odontologijos klinikoje „Simetria Dentica“ atliekama šypsenos diagnostika bei būsimų restauracijų planavimas, suteikiantis galimybę Jums  pamatyti, kaip atrodys Jūsų šypsena dar net nepradėjus gydymo.

 

Laminačių fiksavimas

 

Prie dantų paviršiaus šios po vieną tvirtinamos specialiu cementu. Dantų laminavimas – minimaliai invazyvi, neskausminga ir diskomforto nekelianti procedūra. Jos  trukmė priklauso nuo to, kiek dantų yra protezuojama. Ypatingo kruopštumo reikalaujančio estetinio protezavimo rezultatas – maksimali dantų estetika ir kerinti šypsena.

 

Priežiūra

 

Laminatėmis restauruoti dantys nesiskiria nuo natūralių dantų, tad speciali priežiūra šiems nėra reikalinga. Žinoma, tinkamą burnos higieną užtikrinti būtina kasdien. Rekomenduojamas kruopštus dantų valymas dantų šepetėliu ir tarpdančių siūlu. Taip pat rekomenduojama vengti kieto maisto (pavyzdžiui, riešutų). Jeigu valgant ar dėl kitų priežasčių laminatė nuskyla, patartina iš karto kreiptis į savo gydytoją odontologą.

Estetinis  plombavimas ar dantų laminatės?

 

Tiek estetinis plombavimas, tiek dantų protezavimas laminatėmis leidžia pastebimai pagražinti šypseną ir atkurti nusidėvėjusius dantų paviršius. Tačiau, jeigu trokštate ilgaamžiško ir metams bėgant nekintančio rezultato, geriau rinktis laminates, nes estetiniu plombavimu atkurti dantys ilgainiui ima keistis ir netenka savo pradinės išvaizdos. Plombavimo būdu taip pat kiek sunkiau išgauti natūraliems dantims būdingą skaidrumą. Visgi skirtingų pacientų norai taip pat yra skirtingi. Mes visuomet padėsime išsirinkti tinkamiausią dantų restauracijos būdą, dėl kurio nesigailėsite.

Kviečiame į odontologijos kliniką Vilniuje. Sveika, harmoninga ir patraukliu natūralumu žavinti šypsena pasiekiama ranka. Kartu su „Simetria Dentica“ sukurkite tokią šypseną, apie kurią visuomet svajojote!

Nedelskite – ženkite pirmąjį žingsnį ir registruokitės odontologo konsultacijai. Šios metu mūsų specialistai nuodugniai įvertins Jūsų dantų būklę, išklausys, kokio galutinio rezultato pageidaujate, atsakys į visus Jums aktualius klausimus, rekomenduos Jums tinkamiausią gydymo metodą ir supažindins su galima šio eiga.

 

 

Dantų laminatės kaina