Burnos higiena

Ar manote, kad norint kruopščiai išvalyti visus burnos ertmėje besikaupiančius nešvarumus, pakanka dantų šepetėlio, pastos, dantų siūlo ir skalavimo skysčio? Netiesa! Švarai ir visapusiškai burnos ertmės sveikatai būtina ir profesionali burnos higiena. 

Tai – kiekvienam žmogui, nepriklausomai nuo amžiaus ar burnos ertmės būklės būtina procedūra. Šios procedūros metu pašalinamos ant dantų paviršiaus susikaupusios apnašos, kurių pašalinti savarankiškai paprasčiausiai neįmanoma. Reguliariai atliekama profesionali burnos higiena neleidžia kauptis apnašoms ir daugintis bakterijoms, tad tai – efektyvus būdas, leidžiantis užkirsti kelią ėduoniui, dantenų uždegimui ir daugeliui kitų burnos ertmės ligų.

Profesionali burnos higiena dažnai atliekama prieš daugelį kitų odontologinių procedūrų. Mūsų klinikos gydytojai visuomet rekomenduos atlikti profesionalią burnos higieną, jeigu Jūsų laukia:

 • Ortodontinis gydymas;
 • Dantų šaknų kanalų gydymas;
 • Dantų plombavimas;
 • Dantų balinimas;
 • Chirurginė burnos ertmės operacija;
 • Dantų implantacija.

Kodėl tai būtina? Nes žmogaus burnoje yra apie 600 rūšių įvairiausių bakterijų, galinčių ženkliai pabloginti dantų implantacijos, protezavimo, ar kitos intervencinės procedūros rezultatus. Todėl prieš šias procedūras burnos higiena privalo būti nepriekaištinga.

Įdomu, kaip atliekama profesionali burnos higiena? Štai kas daroma šios procedūros metu:

 • Nuvalomos kietosios ir minkštosios dantų apnašos;
 • Pašalinami dantų akmenys;
 • Nupoliruojami dantų paviršiai;
 • Pašalinamos pigmentinės dėmės;
 • Esant poreikiui, atliekamos mineralinių gydomųjų medžiagų aplikacijos;
 • Pacientas supažindinamas su taisyklinga dantų valymo technika;
 • Parenkamos individualiai tinkančios burnos higienos priemonės;
 • Paskiriamas kitas preliminarus vizitas profesionaliai burnos higienai atlikti.

Profesionalūs mūsų klinikos gydytojai, siekdami rūpintis Jūsų burnos ertmės švara bei sveikata, į pagalbą visuomet pasitelkia „AirFlow“

 

„Air Flow“ – tai dantų apnašų šalinimo aparatas. Stipri oro,  vandens ir sodos miltelių srovė srovė greitai ir neskausmingai nuvalo susikaupusias apnašas. Po AirFlow procedūros būsite maloniai nustebinti švytinčia šypsena ir komforto bei švaros pojūčiu burnoje.

Kiekvieną pacientą visuomet supažindinsime ir su patikimomis asmeninės burnos higienos priežiūros priemonėmis:

Tiems, kurie nori efektyviai rūpintis savo burnos ertme – rekomenduojame įsigyti irigatorių „Waterpik“. Ši priemonė padeda išvengti dantų ėduonies, nes kruopščiai pašalina bakterijas net ir tokiose vietose, kurios yra sunkiai pasiekiamos dantų šepetėliu. Naudotis paprasta, patogu, ir, svarbiausia – nebrangu! 

Kaip naudotis WaterPik

Curaprox profilaktika

Simetria Dentica komanda primena: kai šypsena sveika, šypsotis kur kas lengviau ir paprasčiau!

“Baltų dėmių” šalinimas “Icon” infiltracine sistema, kuri padeda laiku sustabdyti ėduonies plitimą!!!

 

Dantų ėduonis – tai lėtinė infekcinė dantų liga, sukelianti danties kietųjų audinių irimą. Aplink dantį esančios bakterijos skaido angliavandenius, sukurdamos rūgštinę terpę, kurioje ilgainiui tirpsta danties audiniai. Dantų ėduonis yra labiausiai paplitusi dantų liga ir net 99% Lietuvos gyventojų dantys yra pažeisti ėduonies.

Pirma dantų ėduonies stadija – tai baltos dėmės – demineralizacija.

Dantų emalio demineralizacija – mineralinių medžiagų pašalinimas iš danties emalio jonų pavidalu, kitaip sakant, emalio tirpimas. Žmogaus organizme vyksta ne tik emalio demineralizacija, bet ir emalio remineralizacija, kurios metu hidroksiapatitų gardelės atkuriamos ir stiprinamos. Nuo šių procesų pusiausvyros priklauso danties emalio kietumas ir stiprumas.

Demineralizacijos procesas prasideda tuomet, kai ant dantų susikaupę maisto likučiai sąveikauja su bakterijomis. Tai sudaro rūgštį, kuri naikina dantyse esančius fosfatus ir kalcį. Būtent tai sukelia dekalcinaciją – ant dantų susidaro baltos dėmės, kurios susiformuoja kabių vietoje. Nors kartais manoma, kad būtent kabės lemia šių dėmelių atsiradimą, tačiau tai nėra tiesa – jei dantys yra tinkamai prižiūrimi, nešiojantiems kabes su šia problema susidurti netenka. Demineralizacijos galima išvengi, gerinant individualią burnos higieną, reguliariai atliekant profesionalią burnos higieną. Jeigu demineralizacijos dėmės jau atsirado, labai svarbu neleisti joms progresuoti.

Vokietijos firmos „Icon“ laboratorijose sukurta karieso infiltracinė sistema, kuri leidžia laiku sustabdyti ėduonies plitimą, kol jis yra dar pirmoje stadijoje t.y demineralizuotą emalio sluoksnį galima sustiprinti ir stabilizuoti negręžiant ir išsaugant sveikus danties audinius. Naudojant šią infiltracinę “Icon” procedūrą – per vieną vizitą yra sustabdomas ankstyvojo karieso plitimas ir panaikinamos baltos emalio demineralizacijos dėmės, kurių neįmanoma pašalinti prevencinėmis priemonėmis. Procedūra yra neskausminga. Gydymas yra atliekamas vieno vizito metu.

Procedūros eiga:

Naudojant specialius aplikatorius, danties paviršius yra ėsdinamas specialia rūgštimi, džiovinamas ir padengiamas infiltracine medžiaga, kuri įsiskverbia į ėduonies pažeistą vietą. Panašiai, kaip vanduo įsigeria į išdžiūvusią žemę.

Procedūros privalumai:

 • Karieso pažeisto danties nereikia gręžti, išsaugomi visi sveiki audiniai.
 • Neskausminga procedūra.
 • Trunka 30 min.
 • Estetiniai rezultatai matomi iš karto.

Labai dažnai šio gydymo prireikia pacientams, baigus gydymą breketais. Natūralu, jog dėvint breketus yra sunkiau rūpintis savo individualiąja burnos higiena, todėl dažnai dantų paviršiuose atsiranda matomos baltos dėmės, kurios ne tik atrodo neestetiškai, bet gali progresuoti ir į gilesne kariozines ertmes.Todėl labai svarbu neleisti demineralizacijos židiniui vystytis į kariesą.

“Icon” infiltracinė sistema  gali efektyviausiai Jums padėti, kuomet procesas neuždelstas ir aptinkamas pirmojoje ėduonies formavimosi stadijoje.