Manote, kad norint kruopščiai išvalyti visus burnos ertmėje besikaupiančius nešvarumus pakanka dantų šepetėlio, pastos, dantų siūlo ir skalavimo skysčio? Netiesa! Švarai ir visapusiškai burnos ertmės sveikatai reikalinga ir profesionali burnos higiena, kurios metu pašalinamos ant dantų paviršiaus susikaupusios apnašos. Procedūra, beje, būtina visiems be išimties. Kodėl? Nes susikaupusių apnašų savarankiškai pašalinti paprasčiausiai neįmanoma.

 

Kodėl atliekama?

 

Svarstote, kodėl ši procedūra tokia reikalinga? Atsakymas paprastas – žmogaus burnoje yra apie 600 rūšių įvairiausių bakterijų, kurios “įsikuria” ant dantų paviršiaus ar dantenų vagelėse. Bakterijos verčia mūsų vartojamus angliavandenius į rūgštis, kurios ardo mūsų dantų struktūrą ir sąlygoja dantų bei dantenų pažeidimus, galinčius išsivystyti net iki dantų netekimo ar ženkliai pabloginti dantų implantacijos, protezavimo bei kitos intervencinės procedūros rezultatus. Reguliariai atliekama burnos higiena Vilniuje, klinikoje „Simetria Dentica“, neleidžia daugintis bakterijoms bei kauptis apnašoms. Tokiu būdu užkertamas kelias dantų ėduoniui, išvengiama dantenų uždegimų ir rimtesnių burnos ertmės ligų.

 

Kam atliekama?

 

Klaidinga manyti, jog burnos higienos procedūra profesionalaus higienisto kabinete reikalinga tik vyresnio amžiaus pacientams, kadangi burnos ertmės problemomis skundžiasi išties daugelis nepriklausomai nuo amžiaus. Pastebime, jog dėl per dažno cukraus vartojimo bei netinkamo dantų valymosi, įvairiomis dantų ar dantenų problemomis skundžiasi vis daugiau jaunesnio amžiaus pacientų.

 

Kada atliekama?

 

Siekiant, jog kaip galima labiau apsaugotumėte savo burnos ertmę, užtikrintumėte šioje švarą ir užkirstumėte kelią bakterijų plitimui, procedūrą įprastai rekomenduojame atlikti maždaug kas 6 mėnesius.

Tiesa, reikia paminėti, jog kai kam galimai reikalinga ir dažnesnė burnos higiena. Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Simetria Dentica“ patyrę burnos higienos specialistai reikiamą procedūros atlikimo dažnį nustato įvertinę konkretaus paciento atvejį ir, pavyzdžiui, breketus nešiojantiems ar nuo periodontito kenčiantiems pacientams dažnu atveju apsilankyti procedūrai rekomenduoja kiek dažniau. Svarstote, kaip dažnai procedūros prireiks Jums? Pasikartosime – tai nustatysime tik susipažinę su Jūsų situacija ir detaliai šią išnagrinėję, tačiau verta žinoti, jog klinikoje siekiame užtikrinti tik maksimalius rezultatus, todėl ši procedūra bus Jums rekomenduojama ir tuo atveju, jei artimiausiu metu Jūsų laukia:

 • ortodontinis gydymas;
 • dantų šaknų kanalų gydymas;
 • dantų plombavimas;
 • dantų balinimas;
 • chirurginė burnos ertmės operacija;
 • dantų implantacija.

 

Procedūros eiga

 

Burnos higieną atliekame odontologijos klinikoje Vilniuje. „Simetria Dentica“ specialistai procedūrą atlieka ypač kruopščiai, užtikrintai ir preciziškai, jog  kiekvienas danties paviršius būtų nepriekaištingai nuvalomas. Štai, kas daroma minėtosios procedūros metu:

 • nuvalomos kietosios ir minkštosios dantų apnašos;
 • pašalinami dantų akmenys;
 • nupoliruojami dantų paviršiai;
 • pašalinamos pigmentinės dėmės;
 • prireikus atliekamos mineralinių gydomųjų medžiagų aplikacijos;
 • pacientas supažindinamas su taisyklinga dantų valymo technika;
 • parenkamos individualiai tinkančios burnos higienos priemonės;
 • paskiriamas kitas preliminarus vizitas profesionaliai burnos higienai atlikti.

„AirFlow“ sistema

 

Siekdami pasirūpinti maksimalia Jūsų burnos ertmės švara bei sveikata profesionalūs mūsų klinikos gydytojai procedūros metu į pagalbą visuomet pasitelkia „AirFlow“.

„Air Flow“ – tai dantų apnašų šalinimo aparatas. Stipri jo oro,  vandens ir sodos miltelių srovė greitai ir neskausmingai, tausojant dantis ir dantenas nuvalo susikaupusias apnašas, kurias dažnu atveju sąlygoja dažnas juodos kavos, arbatos ar dantis dažančio maisto vartojimas bei rūkymas. Neabejokite – po „Air Flow“ procedūros džiaugsitės ne tik pašviesėjusiais dantimis, bet ir burnoje juntamu maloniu komforto bei švaros pojūčiu.

Kasdienės higienos priemonės

 

Rūpinamės, jog kiekvienas mūsų pacientas gebėtų maksimaliai gerai išsivalyti dantis ir savarankiškai, todėl pacientus visuomet supažindiname ir su patikimomis asmeninės burnos higienos priežiūros priemonėmis.

Tiems, kurie nori efektyviai rūpintis savo burnos ertme kasdien, rekomenduojame įsigyti irigatorių „Waterpik“. Ši priemonė padeda išvengti dantų ėduonies, nes kruopščiai pašalina bakterijas net ir tokiose vietose, kurios yra sunkiai pasiekiamos dantų šepetėliu. Naudotis prietaisu paprasta ir patogu!

Kaip naudotis WaterPik

Taip pat rekomenduojame pasidomėti šiomis priemonėmis:

Philips sonycare elektriniai šepetėliai 

Curaprox priežiūros priemonės

 

„Simetria Dentica“ komanda primena: kai šypsena sveika, šypsotis kur kas lengviau ir paprasčiau! Džiaugiamės, jog vis daugiau žmonių supranta sveikos šypsenos svarbą ir privalumus bei nusprendžia leisti profesionalams pasirūpinti savo burnos higiena. Vilnius, „Simetria Dentica“ klinika, šiai procedūrai išties tinkama vieta, o mūsų klientų atsiliepimai tai tik patvirtina.

„Icon“ infiltracinė sistema

 

Tai sistema, skirta „baltų dėmių“ šalinimui, padedanti laiku sustabdyti ėduonies plitimą.

Dantų ėduonis – tai lėtinė infekcinė dantų liga, sukelianti danties kietųjų audinių irimą. Aplink dantį esančios bakterijos skaido angliavandenius, sukurdamos rūgštinę terpę, kurioje ilgainiui tirpsta danties audiniai. Dantų ėduonis yra labiausiai paplitusi dantų liga ir net 99% Lietuvos gyventojų dantys yra pažeisti ėduonies.

Pirma dantų ėduonies stadija – tai baltos dėmės – demineralizacija. Dantų emalio demineralizacija – mineralinių medžiagų pašalinimas iš danties emalio jonų pavidalu, kitaip sakant, emalio tirpimas. Žmogaus organizme vyksta ne tik emalio demineralizacija, bet ir emalio remineralizacija, kurios metu hidroksiapatitų gardelės atkuriamos ir stiprinamos. Nuo šių procesų pusiausvyros priklauso danties emalio kietumas ir stiprumas. Demineralizacijos procesas prasideda tuomet, kai ant dantų susikaupę maisto likučiai sąveikauja su bakterijomis. Tai sudaro rūgštį, kuri naikina dantyse esančius fosfatus ir kalcį. Būtent tai sukelia dekalcinaciją – ant dantų susidaro baltos dėmės, kurios susiformuoja breketų vietoje. Nors kartais manoma, kad būtent breketai lemia šių dėmelių atsiradimą, tačiau tai nėra tiesa – jei dantys yra tinkamai prižiūrimi, nešiojantiems kabes su šia problema susidurti netenka. Demineralizacijos galima išvengti gerinant individualią burnos higieną, reguliariai atliekant profesionalią burnos higieną burnos higienisto kabinete. Jeigu demineralizacijos dėmės jau atsirado, labai svarbu neleisti joms progresuoti ir paskubėti tinkamai pasirūpinti savo burnos higiena. Vilnius, „Simetria Dentica“ klinika – vieta, kur Jūsų burnos ertme pasirūpins profesionalai.

Vokietijos firmos „Icon“ laboratorijose sukurta karieso infiltracinė sistema leidžia mums laiku sustabdyti ėduonies plitimą, kol jis yra dar pirmoje stadijoje, t.y demineralizuotą emalio sluoksnį galima sustiprinti ir stabilizuoti negręžiant ir išsaugant sveikus danties audinius. Naudojant infiltracinę „Icon“ procedūrą per vieną vizitą yra sustabdomas ankstyvojo karieso plitimas ir panaikinamos baltos emalio demineralizacijos dėmės, kurių neįmanoma pašalinti prevencinėmis priemonėmis. Procedūra yra neskausminga, o gydymas yra atliekamas vos kelių vizitų metu.

Procedūros eiga: naudojant specialius aplikatorius danties paviršius yra ėsdinamas specialia rūgštimi, džiovinamas ir padengiamas infiltracine medžiaga, kuri įsiskverbia į ėduonies pažeistą vietą (panašiai taip, kaip vanduo įsigeria į išdžiūvusią žemę).

Procedūros privalumai:

 • karieso pažeisto danties nereikia gręžti, išsaugomi visi sveiki audiniai;
 • neskausminga procedūra;
 • trunka 30 min;
 • estetiniai rezultatai matomi iš karto.

Labai dažnai šio gydymo prireikia pacientams, baigusiems ortodontinį gydymą breketais. Natūralu, juk dėvint breketus yra sunkiau rūpintis savo individualia burnos higiena, todėl dažnai dantų paviršiuose atsiranda matomos baltos dėmės, kurios ne tik atrodo neestetiškai, bet gali progresuoti ir į gilesnes kariozines ertmes. Be galo svarbu neleisti demineralizacijos židiniui vystytis į kariesą.

„Icon“ infiltracinė sistema  leidžia Jums efektyviai padėti tuomet, kai procesas neuždelstas ir aptinkamas pirmojoje ėduonies formavimosi stadijoje.

 

Burnos higienos kaina

 

Svarstote, kiek kainuoja profesionali dantų higiena odontologo kabinete? Procedūros kainą mūsų kainoraštyje pateikiame intervalu. Svarbu paminėti, jog galutinė procedūros kaina priklauso nuo klinikinio atvejo sudėtingumo, dantų apnašų kiekio. Bet kuriuo atveju (lengvesnis šis ar sudėtingesnis) galite būti tikri, jog procedūra bus atlikta itin kokybiškai. Nepriekaištingą švarą bei malonų pojūtį Jūsų burnos ertmėje užtikrins mūsų klinikoje dirbantys aukštą kvalifikaciją ir didelę praktinę patirtį turintys specialistai.

 

Mūsų klinikos privalumai

 

Nedelskite, pasirūpinkite savo burnos higiena! Vilnius, „Simetria Dentica“ klinika – tam ideali vieta dėl šių priežasčių:

 • Mūsų klinikoje procedūrą atliekanti profesionali burnos higienistė klientų vertinama ne tik dėl džiuginančių ir ilgai išliekančių procedūros rezultatų. Ši taip pat nuolat gauna komplimentų dėl ypač sklandžios, komfortiškos procedūros eigos bei nuoširdaus rūpinimosi klientais.
 • Procedūrai atlikti čia pasitelkiami moderniausi apnašų šalinimo metodai, naudojamos kokybiškos medžiagos.
 • Neretai maloniai stebiname klinikos pacientus specialiomis akcijomis, padedančiomis sutaupyti arba praverčiančiomis norint kokybiška odontologine procedūra nustebinti ne tik save, bet ir artimuosius. Visus mūsų siūlomus pasiūlymus galite rasti „Simetria Dentica“ Facebook paskyroje.
 • Mūsų tikslas – ne tik vienkartinės procedūros atlikimas. Esame suinteresuoti išmokyti Jus kuo geriau pasirūpinti savo dantų higiena savarankiškai, atsakyti į visus Jums aktualius klausimus, pelnyti Jūsų pasitikėjimą ir tapti tais, į kuriuos drąsiai kreipsitės prireikus.

 

Burnos higiena, kaina