Klinika Simetria Dentica į gydymą žiūri kaip į visumą, todėl siūlome išbandyti endobiogeninės (individualizuotos) medicinos paslaugą.

Individualizuota medicina tai individualizuota gydymo strategija, pritaikyta konkrečiam žmogui.

Įprastos medicinos atstovui atspirties taškas – liga ir jos simptomai, o individualizuotos medicinos  gydytojas aiškinasi konkretaus žmogaus sutrikimo priežastis, ligos „priešistorę“.Gydytojas užduoda pacientui  daugybę klausimų, iš pirmo žvilgsnio atrodytų net nesusijusių su negalavimu: apie vaikystės ligas, patirtas traumas, santykius su tėvais, šeimos narių persirgtas ligas, gyvenimo būdą, ligos simptomus ir jų pasireiškimo pobūdį bėgant laikui.

Išskirtinis dėmesys yra skiriamas endokrininei sistemai, kuri yra prilyginama sistemai „vedliui“ arba koordinatoriui.Todėl taikomi individualizuotos medicinos metodai leidžia įžvelgti ryšius tarp endokrininės sistemos hormonų veiklos, įtampą keliančių įvykių, bendros žmogaus būklės, jo mąstymo ir emocijų.Šie metodai juos išmanančiam gydytojui padeda tiksliau įvertinti paciento sveikatos būklę, suprasti, kas susargdina jo organizmą, prognozuoti ligos eigą ir parinkti tinkamiausią individualizuotą gydymą.

Individualizuota medicina tinka sąmoningam asmeniui, ne ieškančiam „stebuklingos, jį pagydysiančios tabletės“, bet pasirengusiam imtis atsakomybės už savo gyvenimą ir sveikatą.Jis ir gydytojas tampa vieninga komanda, kurios sėkmė gydymo procese tiesiogiai priklauso nuo abipusio pasitikėjimo ir bendradarbiavimo.

Kada rekomenduojama kreiptis į individualizuotos medicinos specialistą?

 • Tyrimų rezultatai rodo, kad esate sveikas, tačiau nesijaučiate gerai. Nuolat jaučiatės pavargęs, trūksta energijos,būna slogi nuotaika.
 • Dažnai peršalate, kamuoja nuolatos pasikartojančios anginos, ausų uždegimai, vargina galvos skausmai, kurių priežastis nertandama. Jaučiate, kad nukenčia gyvenimo kokybė.
 • Norite didesnio gydytojo dėmesio asmeniškai Jums,o ne Jūsų ligos aprašui ar receptų pildymui. Norite, kad gydytojas padėtų surasti ir suprasti ligos priežastis.
 • Gydymas įprastais dabartinės medicinos metodais ir priemonėmis Jums nepadeda,nors ir gaunate gydymą. Norite dažniau gydytis natūraliais preparatais, o sintetinius vaistus vartoti tik būtiniausiais atvejais ir kuo trumpiau.
 • Jūsų giminėje kartojasi iš kartos į kartą tam tikros ligos, kurioms Jūs norite „užbėgti už akių“ jau dabar. Būdamas sąmoningas, norite rūpintis savo sveikata nelaukdamas, kol susirgsite.

Kreipkitės į individualizuotos medicinos principus išmanantį gydytoją, jei Jus kankina viena ar daugiau iš žemiau pateiktų ligų, tačiau vis dar nežinote jų priežasties arba gydymas neduoda rezultatų:

 • Auginate hiperaktyvų, padidinto jautrumo vaiką; Jūsų vaikui pripažintas autizmas, augimo sutrikimai.
 • Įvairios kilmės alergijos, astma, egzema.
 • Migrena, neaiškios kilmės galvos skausmai, Laimo liga, atminties sutrikimai.
 • Krono liga, skydliaukės ligos, opinis kolitas, išsėtyinė sklerozė,raumenų silpnumas, celiakija, artritai, neaiškios kilmės skausmai, virškinimo sutrikimai.
 • Moterų ciklo sutrikimai, ginekologinės ligos, nevaisingumas, šlapinimosi sutrikimai, prostatos ligos.
 • Onkologiniai susirgimai.
 • Nervų ligos: nerimas, panikos priepuoliai, depresija, miego sutrikimai.
 • Širdies ir kraujagyslių ligos, širdies ritmo sutrikimai.
 • Paveldimos ligos.
 • Kitos, čia nepaminėtos ligos.

Gydymo procesas –  nuo sąmoningo pasirinkimo iki gyvenimo būdo kaitos.individualizuota medicina orientuota į glaudų gydytojo ir paciento bendradarbiavimą.Tik veikdami komandos principu, galite pasiekti puikių rezultatų.Todėl Jūs kaip pacientas turite sąmoningai prisiimti atsakomybę už savo sveikatą ir aktyviai dalyvauti gydymo procese.Gydytojas yra Jūsų pagalbininkas kuris padeda rasti kryptį, bet visą darbą – reguliariai vartoti paskirtą gydymą, rūpintis savo emocine sveikata, miego ir mitybos rėžimas, fiziniu aktyvumu – teks nudirbti Jums.Be Jūsų įsipareigojimo imtis veiksmų svikimo procese sėkmė negalima.

 

Individualizuoto gydymo proceso eiga

 • Pirmasis susitikimas – paciento sveikatos istorijos (anamnezės) surinkimas.Vidutinė konsultacijos trukmė 1,5 – 2 valandos.Per šį laiką nuosekliai aptariama paciento susirgimų „priešistorė“.Svarbu viskas – nuo išgyventų stresų, patirtų traumų, turėtų operacijų iki gyvenimo būdo, mitybos, esamos emocinės savijautos.
 • Turimų kraujo tyrimų peržiūra,pasitelkiant funkcijų biologijos indeksų analizę.Skaičiai,vadinami indeksais,gaunami iš paprastų kraujo tyrimų rezultatų naudojant algoritmus, sudaromus pagal mokslinius duomenis, kurie jau skelbiami mokslo literatūroje arba yra pripažinti.Jie leidžia skaičiais(objektyviai) išaiškinti subtilius ryšius tarp skirtingų mūsų kūno organų ir padeda gydytojui daug geriau suprasti tikrąją paciento būklę bei parinkti tinkamas prevencijos priemones arba gydymą. Pacientas, atėjęs pas gydytoją pirmajai konsultacijai, privalo turėti su savimi tam tikrus prieš tai gydytojos paskirtuskraujo  tyrimo Funkcijų biologija – tai sveikatos būklės ligų žemėlapis ir kartu įrankis, padedantis aptikti kūne slypintį disbalansą.Funkcijų biologijos sistemoje šiandien yra 172 indeksai ir kiekvienas iš jų teikia svarbią informaciją.

 

 • Individualizuoto gydymo plano sudarymas.Tikslas – sudaryti veiksmų planą, kuris padėtų įvertinti ligą ir ligonį kaip visumą.Todėl gydymui naudojamine tik klinikinės fitoterapijos preparatai, kurie, pagal gydytojo išrašytą receptą, gaminami vaistinėse kiekvienam pacientui individualiai, atsižvelgiant į jo sveikatos būklę, bet taip pat įtraukiamos rekomendacijos gyvenimo būdui ir mitybai.Tik kompleksinis gydymas gali duoti rezultatų.Suderinamas pradinis gydymo etapas, kurio trukmė 3-6 mėnesiai, pacientui ir gydytojui nuolat palaikant ryšius.Vėlesnės pakartotinės konsultacijos metu įvertinama paciento būklė, gydymo tinkamumas, esant poreikiui, taikomos korekcijos.

Kodėl individualizuota medicina pirmenybę teikia vaistiniams augalams, o ne sintetiniams vaistams?

Vaistiniuose augaluose biologiškai aktyvūs junginiai papildo vienas kitą, todėl efektas gaunamas mažesnėmis cheminių veikliųjų medžiagų dozėmis, žymiai mažesnė nepageidaujamo poveikio rizika, skirtingai nei naudojant sintetinius vaistus, kur orientuojamasi į „vienas simptomas – vienas vaistas“.Vaistiniai augalai siūlo švelnesnį, subtilesnį gydymą. Tai natūralūs cheminiai vaistai, tereikia juos išmokti tinkamai juos naudoti.Sintetiniai vaistai dažniausiai veikia „kardo“ principu – šalina vieną ar kitą simptomą, bet nėra pritaikyti viso organizmo funkcijų sureguliavimui.

Kadangi endobiogenikos esmė yra kompleksinė analizė, t.y., atskirų kūno sistemų sąveika, tai ir vaistiniai augalai pacientui parenkami taip, kad veiktų ne tik simptomus, bet ir ligos priežastis.

Augalus sudaro įvairios cheminės medžiagos, todėl nuostabu, kad ir vieno vaistinio augalo preparatas gali gydyti daug sutrikimų, o tinkamai suderinus kelis vaistinius augalus, įmanoma atkurti organizmo pusiausvyrą įvairiais lygmenimis.

Tiesa, augaliniai preparatai, kaip ir sintetiniai vaistai, gali turėti šalutinį poveikį organizmui, todėl su jais reikia elgtis kompetetingai ir atsargiai.Reikia žinoti augalinių vaistų poveikį kūnui, kaip jie saveikauja su kitais vaistais, ar yra kokybiški.

Individualizuota medicina sintetinius vaistus pasitelkia tik būtiniausiais atvejais.Sintetinių vaistų siekiama naudoti kuo mažiau ir kuo trumpesnį laiką.

Klinikinė fitoterapija – tai mokslu pagrįstas gydymas augalais.Medicinos virsmas iš simptominės į priežastinę sąlygojo klinikinės fitoterapijos atsiradimą ir vystymąsi.