Ankstyvasis ortodontinis gydymas

Ankstyvasis ortodontinis gydymas

Daugumos ortodontinių problemų galima išvengti pas gydytoją ortodontą apsilankius dar vaikystėje. Kuo anksčiau pradėsime gydyti ortodontines anomalijas, tuo didesnė tikimybė, kad pavyks užkirsti kelią sudėtingų sąkandžio problemų atsiradimui, ir ateityje bus galima džiaugtis taisyklinga ir sveika šypsena.

 

Siekiant įvertinti dantų padėties taisyklingumą ir vaiko žandikaulio vystymomosi ypatumus, pirmą kartą pas gydytoją ortodontą atvykti reikėtų sulaukus 7 – 8 metų amžiaus. Nei vienas vaikas nėra apsaugotas nuo ortodontinių anomalijų susiformavimo, nes priežastys gali būti ne tik įgimtos:

  • Žalingi įpročiai. Netaisyklingas sąkandis gali imti formuotis jeigu vaikas čiulpia pirštą, netaisyklingai laiko liežuvį, turi kalbos sutrikimų, netaisyklingai kvėpuoja ir t.t.;
  • Ankstyvas pieninių dantų netekimas. Per anksti netekus pieninių dantų, pavyzdžiui, jeigu jie buvo pašalinti dėl pažengusio ėduonies, nuolatiniai dantys gali imti augti netaisyklingai;
  • Pieninių dantų traumos ir infekcijos taip pat gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas ir tapti ortodontinių problemų priežastimi.

 

Optimaliausias laikas ortodontiniam gydymui – paauglystė. Jeigu ortodontinis gydymas pritaikomas 11-16 metų vaikams, galima tikėtis efektyviausio rezultato.

 

Ankstyvojo ortodontinio gydymo metu gali būti taikomi įvairūs ortodontinio gydymo metodai, kurie parenkami priklausomai nuo esamos situacijos, poreikių ir finansinių galimybių. Ortodontiniai aparatai, kuriais tiesinami dantys, gali būti dvejų rūšių:

  1. Nuimami;
  2. Nenuimami.

Kiekvieno paciento atvejis – unikalus. Mūsų klinikos specialistai profesionaliai įvertins kiekvieno paciento situaciją, ir, atsižvelgiant į sąkandį, dantų padėtį ir kitus rodiklius parinks tinkamiausią ortodontinį aparatą.

Mūsų klinikoje – itin plačios ortodontinio gydymo galimybės. Ankstyvojo ortodontinio gydymo metu, paprastai taikomi šie ortodontiniai aparatai:

Ortodontinis gydymas – tai ne tik tiesūs ir gražūs dantys. Būtina žinoti, kad dantų tiesinimas padeda išspręsti ne tik estetines, bet ir funkcines problemas – palengvina garsų tarimą ar kramtymą. Be to, vertėtų nepamiršti, kad netaisyklingai išdygusius dantis kur kas sunkiau tinkamai prižiūrėti, tad jeigu vaiko ar jaunuolio dantys kreivi, padidėja ėduonies bei periodonto ligų tikimybė.

Atsisiųsti ortodontinių aparatų katalogą

Nedelskite ir užsukite į Simetria Dentica – čia dirbantys specialistai yra puikiai įvaldę šiuolaikinius ortodontinio gydymo metodus ir žino, kaip bet kurią šypseną paversti harmoninga ir taisyklinga!